Bramkarz zatrzymał Miazgę

2018-01-30 23:29:50(ost. akt: 2018-01-30 23:36:30)
OIRP

OIRP

Zwycięstwo LUK-CAR i remis Fortuny to bilans meczów w I lidze OLFA. W II lidze fantastyczna postawa Pawła Godlewskiego w bramce OIRP przyniosła zwycięstwo jego drużynie i awans na fotel wicelidera.
W pierwszym meczu OIRP pokonało 1:0 (1:0) Miazgę Gutkowo. Spotkanie przebiegało przy zdecydowanej przewadze zawodników z Gutkowa, którzy raz za razem stwarzali sobie dogodne sytuacje pod bramką przeciwników. Bohaterem meczu był jednak bramkarz OIRP Paweł Godlewski, który wychodził obronną ręką z nieprawdopodobnych sytuacji, a jego zespół po raz pierwszy zachował czyste konto. O zwycięstwie OIRP przesądziła bramka z pierwszej połowy, której autorem był Krzysztof Sidor.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się zespoły pierwszoligowe Fortuna i Straż Pożarna. Po wyrównanym meczu drużyny podzieliły się punktami, remisując 1:1. W 13. minucie prowadzenie Fortunie dało trafienie Przemka Kozłowskiego. W drugiej części po dobrze rozegranej kontrze wyrównującą bramkę zdobył Kamil Kulas (19 minuta). Mimo kilku sytuacji z obu stron więcej goli już nie padło i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Na zakończenie dobre widowisko stworzyły LUK-CAR i Alcar Renault. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli zawodnicy LUK-CAR, wygrywając 5:2 (2:1). Po 12 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Łukasza Marciniaka i Andrzeja Furgały. W końcówce pierwszej połowy Alcar zmniejszył straty po fantastycznej indywidualnej akcji Wojciecha Ratyńskiego. Drugą połowę lepiej rozpoczął LUK-CAR, który przy sporym udziale bramkarza Alcaru ponownie objął dwubramkowe prowadzenie, a strzelcem okazał się Bartosz Sacharczuk. Przeciwnicy ponownie złapali kontakt po trafieniu Krzysztofa Ruteckiego. Po kilkudziesięciu sekundach akcję „stadiony świata” zaprezentował wyśmienicie dysponowany Łukasz Marciniak, podwyższając rezultat. Chwilę później bramkę na 5:2 zdobył Łukasz Jędrzejewski, ustalając wynik spotkania.