środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Zimowa Akademia Karate zaprasza

2018-01-31 15:00:00 (ost. akt: 2018-01-31 14:54:37)
Zimowa Akademia Karate 2018

Zimowa Akademia Karate 2018

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków

Olsztyński Klub Kyokushin Karate już po raz 15. zorganizował Zimową Akademię Karate. - Nasza akcja już na stałe wpisała się w życie sportowe Olsztyna - nie ma wątpliwości Marek Wieczorek, trener i zarazem prezes OKKK.

Niezmiennym celem Zimowej Akademii jest zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do aktywniejszej formy spędzania wolnego czasu, upowszechnianie sportu, popularyzacja karate oraz propagowanie zdrowego stylu życia bez narkotyków, papierosów i alkoholu.

Akademia Karate potrwa do 3 lutego, a zajęcia są nieodpłatne i prowadzone przez profesjonalnie przygotowaną kadrę instruktorską i trenerską w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie przy ul. Paderewskiego. Treningi są w trzech grupach wiekowych: 6-9, 10-13 i powyżej 14 lat. - Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 16 do 20.30 - zachęca Marek Wieczorek. - Ćwiczymy boso na matach, więc potrzebna jest tylko koszulka oraz spodenki.

Warto przypomnieć, że OKKK prowadzi Akademię Karate cyklicznie podczas ferii zimowych i wakacji letnich od 2003 roku. - Przewidujemy, iż tym razem w zajęciach weźmie udział około 150 osób. Zaprosiliśmy do współpracy lektorów z Olsztyńskiej Szkoły Języków Obcych Australian Academy oraz pana Yoichi Iida, gościa z Japonii. którzy przybliżą młodzieży kulturę i tradycję Dalekiego Wschodu - dodaje Marek Wieczorek.

— W ubiegłym roku zaczęliśmy trenować karate, a jednym z pierwszych kroków była właśnie Akademia Karate — przyznaje pani Katarzyna, mama 6-letniego Macieja. — Przyciągnęły nas ciekawie prowadzone zajęcia, mili trenerzy. Widać, że syn ma motywację, by rozwijać się w tej dziedzinie, chce przychodzić.
Zajęcia Akademii Karate od lat przyciągają rodziców. Jedni kibicują z trybun, a inni ćwiczą razem z dziećmi.

— Jednego dnia tylko przywiozłem syna, a już drugiego sam dołączyłem do ćwiczeń — przyznaje pan Przemysław, tata 13-letniego Tytusa. — Dobra atmosfera, świetne wydarzenie. Trochę biegam, więc staram się być aktywny, a tutaj miałem możliwość spróbowania czegoś innego.
Z kolei Iwona Paluch, mama 12-letniego Jana i 8-letniego Tomka, obserwowała zajęcia z trybun. — Siedzę i niemal cały czas się uśmiecham, bo zajęcia są kapitalne. Świetna atmosfera, dobra zabawa, pozytywni ludzie — wylicza kobieta.

— To ciekawe treningi, i to nie tylko rekreacyjne, ale także kreatywne, bo w małej sali odbywały się zajęcia z origami. Spodobały się chłopakom ogromnie. Widać też, że trenerzy mają wspaniałe podejście do dzieci. Cierpliwie i ze spokojem prowadzą zajęcia. I widać, że ta metoda trafia. Jeden z trenerów stwierdził, że po godzinie 18 nie wolno jeść słodyczy. No i kiedy po skończonym treningu chłopcy dostali słodkie wafelki, to zjedli je dopiero kolejnego dnia. Co za siła perswazji! Widać, że prowadzący jest dla dzieci autorytetem.

Popularnością cieszyły się wszystkie aktywności, które zaproponowali organizatorzy Zimowej Akademii Karate. Oblegane były również kreatywne zajęcia i zabawy z gośćmi z Japonii, które odbywały się w małej sali.
Współorganizatorem imprezy jest olsztyński Urząd Miasta oraz Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Podczas uroczystego zakończenia Akademii uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. OKKK posiada licencję Polskiego Związku Karate oraz jest członkiem Światowej Organizacji Karate Kyokushin.
dryh, KJPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB