Trójeczka Startowi rady nie dała

2018-01-28 17:28:25(ost. akt: 2018-01-28 17:30:32)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Juniorzy starsi Trójeczki Olsztyn na zakończenie turnieju w Bydgoszczy przegrali ze Startem Lublin i nie awansowali do półfinałów mistrzostw Polski.
Zespół juniorów starszych (U20) Trójeczki Olsztyn uczestniczył w ćwierćfinałowym turnieju o mistrzostwo Polski, który odbył się w Bydgoszczy. Rywalami ekipy olsztyńskiej w walce o półfinał MP (awansowały dwie drużyny) były niezwykle mocne drużyny Legii Warszawa, Startu Lublin i Astorii Bydgoszcz. Pierwszego dnia turnieju olsztynianie, prowadzeni przez trenera Tomasza Majchrowicza, stali się sprawcami olbrzymiej niespodzianki. Pokonali bowiem 70:66 (18:17, 16:16, 23:19, 13:14) faworyzowaną Legię. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Bartłomiej Reszka 21, Mateusz Kulis 19 i Marcin Włodarczyk 12. Kolejne dwa spotkaniach olsztynianie przegrali: 60:86 (13:22, 10:33, 24:18, 13:13) z Astorią (Mateusz Ciborowski 23, Włodarczyk 10, Kulis 9, Reszka 8) i 67: 89 (23:27,13:18,18:19,13:25) ze Startem (Włodarczyk 20, Reszka 15, Kulis 14, Rafał Mocarski 8). Przypomnijmy: w ekipie Trójeczki występowało kilku zawodników trenujących i grających w II lidze pod kierunkiem trenera Krzysztofa Wilangowskiego w zespole olsztyńskiego Stomilu. To: Marcin Włodarczyk, Bartłomiej Reszka, Hubert Szachniewicz, Rafał Mocarski i Mateusz Kulis.
* Inne wyniki: Start — Astoria 71:69, Legia — Start 103:58, Astoria — Legia 65:79.