Basket otrzymał surową lekcję... basketu

2018-01-27 18:33:41(ost. akt: 2018-01-27 18:49:05)

W 17. kolejce I ligi koszykarki olsztyńskiego KKS odniosły bardzo ważne zwycięstwo z bydgoskim Basketem.
* KKS Olsztyn – KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz 89:57 (28:12, 20:18, 21:10, 20:17)
KKS
: Michalak, Kalinowska 10, Markiewicz 11, Mońko 26, Wichłacz 8, Zajączkowska 24, Bałdyga, Mazuro, Przygodzka, Staruch 2, Zdrada 5, K. Żukowska 1

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu bydgoszczanek, ale po 17 sekundach Markiewicz doprowadziła do remisu. Potem Basket wygrywał jeszcze 5:4 i 7:6, lecz w tym momencie, a minęły dopiero trzy minuty, KKS wrzucił wyższy bieg i... nie zwolnił już do końcowego gwizdka sędziego. Pierwsza kwarta zakończyła się 16-punktową przewagą podopiecznych trenera Tomasza Sztąberskiego, natomiast druga zaczęła się od pokazu nieskutecznej gry, bo dopiero po 150 sekundach kibice obejrzeli celny rzut, niestety, w wykonaniu gości. Jednak najważniejsze, że gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, stopniowo powiększając przewagę.