Warmia z Energ(i)ą złamała gorzowską Stal!

2018-01-26 20:39:50(ost. akt: 2018-01-26 21:05:28)

Łatwo nie było, ale udało się - w 15. kolejce I ligi piłkarze ręczni Warmii Energi Olsztyn ograli mocną Stal Gorzów i awansowali na trzecie miejsce.
* Warmia Energa Olsztyn - Stal Gorzów Wielkopolski 23:21 (11:12)
WARMIA
: Gawryś - Dzido 2, Hegier, Sikorski 2, Kozakiewicz, Golks 5, Zółtak 2, Krawczyk, Deptuła 2, Dzieniszewski 5, Malewski 2, Koledziński 3

W pierwszej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (2:0, 2:3, 7:5, 11:12), niestety, o ile olsztynianie grali nieźle w obronie, o tyle w ataku było już zdecydowanie gorzej. Na przerwę Stal mogła zejść z dwubramkową przewagą, ale Gawryś popisał się obroną rzutu karnego. Inna sprawa, że kilka minut później pojedynek z 7 metrów z gorzowskim bramkarzem przegrał Malewski...

W drugiej połowie goście odskoczyli na dwa trafienia (14:12) i mieli trzy szanse na podwyższenie prowadzenia, ale Gawryś obronił drugi rzut karny, a po chwili popisał się kolejną skuteczną interwencją. Olsztynianie na linii 6 metrów postawili mur, którego gorzowianie nie potrafili sforsować w siedmiu kolejnych akcjach! Dzięki temu Warmia nie tylko odrobiła straty, ale też wyszła na prowadzenie.
Końcówka była jednak nerwowa, bowiem w 58. minucie był remis 21:21, jednak po chwili do siatki trafił Sikorski, Gawryś popisał się kolejną obroną, a kropkę nad i postawił Koledziński.
- W obronie było nieźle, ale nad atakiem musimy popracować - przyznał trener Daniel Żółtak, który do gry swojego zespołu miał wiele uwag.
Warto zaznaczyć, że za najlepszego zawodnika Warmii uznano Wojciecha Golksa.