Rower Błażeja stracił punkt

2018-01-26 15:32:37(ost. akt: 2018-01-26 15:42:27)
Jędrzej Arian (Rower Błażeja)

W I lidze Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (OLSA) jedynym zespołem, który zainkasował komplet punktów, okazał się Banach Auto Serwis. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
W inauguracyjnym meczu kolejki Indykpol, po trzysetowej rywalizacji, okazał się lepszy od SSPS AZS Olsztyn. Pierwszego, najbardziej emocjonującego, seta Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS wygrało 25:23. Druga partia przebiegała pod zdecydowane dyktando Indykpolu, który zwyciężył 25:12. W decydującej rozgrywce trwała zacięta walka o każdy punkt, a większym opanowaniem wykazał się Indykpol, wygrywając 15:13. MVP został Jarosław Łunio (12 pkt).

Lider tabeli Rower Błażeja kontynuuje passę zwycięstw, tym razem pokonując 2:1 Warmig. Do połowy pierwszego seta trwała walka punkt za punkt (16:16), ale w końcówce skutecznie zagrał lider, triumfując 25:21. Druga partia to bardzo dobra gra Warmigu i pewne zwycięstwo 25:20. Tie-break od początku przebiegał pod dyktando Roweru Błażeja (prowadzenie 6:2, 11:5) i zakończył się jego zwycięstwem 15:11. Poczynaniami zespołu dobrze kierował rozgrywający Jędrzej Arian i właśnie jemu przypadł tytuł najlepszego zawodnika spotkania.

Hitem kolejki było spotkanie zespołów zajmujących drugą i trzecią lokatę, czyli Gali Barczewo i MS Projekt. Dużo emocji i jeszcze więcej dobrej siatkówki to pokrótce streszczenie tego meczu. Przez długi czas wszystko układało się po myśli siatkarzy MS Projekt, którzy wygrali pierwszego seta (25:20), a w drugim prowadzili (16:12 i 22:19). Gala jednak nie odpuszczała i po świetnych obronach i skutecznych kontrach wygrała drugą partię 25:23. W tie-breaku doświadczenie zawodników MS Projekt wzięło górę, no i wygrali 15:8. MVP został zdobywca 17 punktów Rafał Dajlidko.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

W spotkaniu zamknięcia wieczoru Banach Auto Serwis wykorzystał straty punktowe bezpośrednich rywali z czołówki, zwyciężając 2:0 Temidę. Pierwszy set to wyśmienita gra Bartosza Łukasiaka i wysokie zwycięstwo jego drużyny 25:15. Druga partia to zdecydowanie lepsza postawa Temidy, co przełożyło się na jej prowadzenie 15:12. Wszystko zmieniło się, gdy w polu zagrywki stanął Paweł Słodziński, bowiem jego kąśliwe zagrywki przyniosły serię punktów dla drużyny Banach Auto Serwis (19:15), a w konsekwencji wygranie tego seta 25:21. Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Łukasiak (17 pkt).