Sława Sławie, czyli co słychać w siatkarskiej II lidze

2018-01-24 22:19:56(ost. akt: 2018-01-24 22:27:18)
Sława Kieźliny

Sława Kieźliny po kolejnym triumfie umocniła się na prowadzeniu, zwycięstwa odniosły Sajtmak, Słoneczny Patrol i Abra Kadabra Magic Volley - za nami kolejna seria spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (OLSA).
Na drugoligowym froncie najważniejszym wydarzeniem kolejki było spotkanie lidera tabeli Sławy Kieźliny z trzecią drużyną rozgrywek IMPLYWEB. Sława zwyciężyła 2:0, odnosząc 11. z rzędu zwycięstwo. Lider w pierwszym secie trzymał rywali na kilkupunktowy dystans, wygrywając ostatecznie 25:20. W drugiej partii na parkiecie trwała zacięta walka, a nawet kilkupunktowe prowadzenie nie gwarantowało końcowego sukcesu (IMPLYWEB prowadził 15:10, by po kilku minutach przegrywać 17:18). W kolejnych fragmentach seta Sława odskoczyła na 24:19, ale ambitnie grający przeciwnicy zdołali zmniejszyć straty (23:24) i doprowadzić do emocjonującej końcówki. Ostatnie słowo należało jednak do najlepszego zawodnika zespołu z Kieźlin Michała Aleksiejuka, który mocnym atakiem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, a sobie tytuł MVP spotkania.

W drugim spotkaniu po trzysetowej rywalizacji Słoneczny Patrol okazał się lepszy od Januszów Siatkówki. Pierwszy set, w którym Janusze gładko zwyciężyli 25:15, nie zwiastował jednak takiego zakończenia. W drugiej partii młodzież Słonecznego Patrolu zdecydowanie poprawiła swoją grę, rewanżując się zwycięstwem 25:19. Tie-break to walka punkt za punkt, a więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Słonecznego Patrolu i mogli cieszyć się z wygranej 15:13. Duży wkład w zwycięstwo drużyny wnieśli Michał Tworkowski i Konrad Pszczółkowski, zdobywając po 18 punktów. I właśnie temu pierwszemu został przyznany tytuł MVP.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Natomiast Abra Kadabra Magic Volley pokonała 2:0 Fachurę Teknos. Początek pierwszego seta bardzo dobry w wykonaniu Fachury Teknos, który objął prowadzenie 8:3. W miarę upływających minut wydarzenia na parkiecie opanowała Abra Kadabra, zwyciężając 25:20. W drugiej partii czwarta drużyna tabeli poszła za ciosem, od początku nadając ton wydarzeniom, pewnie wygrywając 25:14. MVP został skuteczny w ataku Mateusz Pietrzak (13 pkt.).

W kolejnym spotkaniu wicelider rozgrywek Sajtmak potrzebował trzech setów, by rozprawić się z zespołem Konitec. W pierwszej partii bardzo dobra gra Koniteku przełożyła się na jego pewne zwycięstwo 25:19. W drugim i trzecim secie Sajtmak opanował sytuację, wygrywając 25:17 i 15:11. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Damian Kruk (13 pkt).