Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Głosowanie się kończy, a tu lider się zmienił!

2018-01-26 10:00:00 (ost. akt: 2018-02-09 14:00:21)
Bal Sportowca

Bal Sportowca

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Głosowanie, głosowanie i po głosowaniu! W sobotę kończymy przyjmowanie kuponów oraz sms-ów i rozpoczniemy przygotowania do balu, podczas którego ogłosimy wyniki 57. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa.

Przypominamy, już po raz ostatni, że na kupony czekamy do 27 stycznia, ale od razu uspokajamy, że decyduje data stempla pocztowego, więc jeśli jeszcze w tym tygodniu kupony zostaną wysłane, to chociaż do redakcji dotrą dopiero po niedzieli, to uwzględnimy je w końcowych wynikach.

Bardzo się cieszymy, że w plebiscytowej poczcie znaleźliśmy dwa sympatyczne listy. Pierwszy z nich jest autorstwa Zbigniewa Glińskiego z Lelkowa, który od wielu lat bierze czynny udział w wyborach najpopularniejszych sportowców regionu. „Na prymat w Plebiscycie zasłużył Konrad Bukowiecki, który wymazał z tabel stary rekord multimedalisty, championa olimpijskiego Majewskiego” - nie ma wątpliwości pan Zbigniew. „Bukowiecki w młodym wieku wdarł się do grona najlepszych kulomiotów świata. Kredytem zaufania obdarzam Joannę Jędrzejczyk, życząc jej, by nie lekceważyła pięści przeciwniczek, z nadzieją że ta ambitna zawodniczka odzyska stracony tytuł mistrzowski, że porażka była jednorazową wpadką, bo wciąż należy do herosów sztuk walki. (...) Nie zapominam umieścić na kuponie Bogdana Króla, bo imponuje mi jego wytrwałość i to, że ten weteran wciąż należy do czołówki wózkarzy” - zakończył swój list czytelnik z Lelkowa, a my na koniec pozwolimy sobie zaprezentować „złotą” dziesiątkę Zbigniewa Glińskiego: 1. Konrad Bukowiecki, 2. Maciej Sarnacki, 3. Joanna Jędrzejczyk, 4. Bogdan Król, 5. Kacper Kozłowski, 6. Krzysztof Pielowski, 7. Karol Jabłoński, 8. Karol Zalewski, 9. Igor Janik, 10. Patrycja Adamczyk.

Natomiast autorką drugiego listu jest Grażyna Fronckiewicz z Olsztyna, która zaczęła od pozdrowień dla pracowników „Gazety Olsztyńskiej” (dziękujemy bardzo) i sportowców, po czym przeszła do rzeczy. „Lista kandydatów jest ogromna, tym samym jest też z kogo wybierać. Trudno jednak tego wyboru dokonać, bo każdy z nich osiągnął sukces. Dla jednego będzie tym sukcesem mistrzostwo świata, a dla innego już sam start w rywalizacji aż do samego jej końca. Każdy z nich ma inne możliwości dostępu do wszystkiego, co jest związane z uprawianiem sportu. Wszystkim należy się szacunek za ich wysiłek” - nie ma wątpliwości pani Grażyna. „Dwie osoby z listy znam osobiście. Są skromne, mimo że osiągają sukcesy (...). Pozostają zwykłymi ludźmi, nie wywyższając się, bo osiągnęli sukces. Dziękuję im za to. Życzę wspaniałej zabawy na Balu Sportu i Biznesu” - kończy mieszkanka Olsztyna, a my jeszcze raz dziękujemy bardzo, a gdy już pani Grażyna wspomniała o balu, podczas którego ogłosimy wyniki 57. plebiscytu, to zapowiada się impreza nad imprezy, bo planowaliśmy, że weźmie w nim udział około 300 osób, a jest już... 350! Bilety rozeszły się szybciej niż przysłowiowe ciepłe bułeczki. W tej sytuacji pozostałych kibiców i czytelników zapraszamy na naszą stronę internetową gazetaolsztynska.pl, na której będziemy prowadzili relację na żywo.

Teraz po raz ostatni uchylimy rąbka tajemnicy o przebiegu walki o czołową dziesiątkę. Przede wszystkim zmienił się lider, poza tym jeden kandydat (kandydatka?) wypadł z grona laureatów, tym samym w pojedynku damsko-męskim słaba płeć przegrywa 2:8 (było 3:7). Cały czas dominują przedstawiciele sportów walki (6) oraz sportów wodnych (3).
Warto dodać, że w dziesiątce jest aż czworo sportowców, którzy jeszcze nigdy nie gościli na naszym balu! A jak wygląda pojedynek Olsztyn kontra reszta świata? Cóż, stolica regionu cały czas się trzyma, bowiem wygrywa 6:4. Nie można tego powiedzieć o grach zespołowych, ponieważ mają swoich kandydatów dopiero na 13. i 19. miejscu.

Od lat nieodłącznym elementem naszego plebiscytu są konkursy sms-owe. Przypominamy, że w ten sposób wybieramy: Najpopularniejszego Sportowca (wyniki tego konkursu będą doliczone do wyników głosowania kuponowego na zasadzie 1 sms = 10 punktów - tyle samo dostaje sportowiec wpisany na pierwszym miejscu kuponu), Klub Roku, Piłkarza Roku, Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, Sportowe Wydarzenie Roku, Sportowy Talent Roku, Sportowca bez Barier, Najpopularniejszego Sportowca Akademickiego, Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego i Akademickiego Sportowca bez Barier.
Głosujemy do północy 27 stycznia, z tym że o godzinie 21 z internetu znikną aktualne wyniki głosowania. Chodzi o to, by ostateczni zwycięzcy pozostali w tajemnicy do 10 lutego, czyli do momentu ogłoszenia wyników na balu.

Trzeba przyznać, że w ostatnich dniach głosowania w konkursach tych doszło do olbrzymich przetasować. tak zaciętej walki chyba jeszcze nie było - wystarczy powiedzieć, że aż w czterech konkursach doszło do zmiany lidera! I tak w Najpopularniejszym Sportowcu na pierwsze miejsce wyszedł Jerzy Jabłoński (wyprzedził prowadzącego od dawna Marsela Castalano), w Klubie Roku prowadzi Jeziorak Iława (wyprzedził Egidę Olsztynek), Sportowym Wydarzeniem Roku jest w tej chwili turniej plażowej piłki ręcznej PGNiG Summer Superligi w Starych Jabłonkach (wyprzedził Rajd Warmińskie Szutry), a w Sportowym Talencie wygrywa Barbara Budek (zdetronizowała Marsela Castalano). Zapowiada się zatem emocjonująca końcówka głosowania, a my przypomnimy tylko, że zdarzyło się już kiedyś, iż w jednym z konkursów trzy godziny przed końcem głosowania wicelider przegrywał o prawie 400 sms-ów, a mimo to zwyciężył!
Tradycyjnie sms-y wysyłamy na numer 72051 (2,46 zł brutto), w treść wpisując jedynie kod wybranego przez nas kandydata.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB