Miazga robi miazgę (znowu)

2018-01-21 21:25:11(ost. akt: 2018-01-21 21:35:29)
Miazga Gutkowo

Trzy mecze rozegrano w Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego (OLFA). Po trzy punkty sięgnęły Straż Pożarna oraz Miazga Gutkowo, która pokonała MPEC, czyli bezpośredniego rywala w walce o awans do I ligi.
W pierwszym meczu OIRP mierzyło się z Jasamem, a rywalizacja po zaciętej walce zakończyła się remisem 2:2. Do przerwy OIRP prowadziło 1:0 po bramce Michała Jasewicza. W 22. minucie Przemysław Grześko podwyższył rezultat na 2:0. Jasam walczył jednak do końca i dopiął swego w ostatniej minucie. Najpierw w 28. minucie kontaktową bramkę dla Jasamu zdobył Benjamin Borkowski. W kolejnej minucie ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego (udana interwencja Pawła Godlewskiego). No i nastąpiła 30. minuta, w której Grzegorz Goliaszewski zdobył bramkę dającą podział punktów w tym meczu.

W drugim meczu wieczoru rywalizowały drużyny walczących o awans do I ligi OLFA. Miazga Gutkowo nie pozostawiła złudzeń młodym zawodnikom MPEC-u, zwyciężając 9:4. Już do przerwy bardzo dobrze dysponowana Miazga prowadziła 5:1. W drugiej połowie dalej trwała nawałnica graczy z Gutkowa, którzy w pewnym momencie legitymowali się wynikiem 9:1! W końcowych minutach trzy bramki zdobył MPEC, zmniejszając rozmiary porażki. Gole dla zwycięzców: Michał Rytelewski 3, Mateusz Stępień 3, Krzysztof Babiej 2 i Rafał Chojnowski 1. Dla MPEC-u hat-tricka ustrzelił Kacper Golks i z 18 trafieniami wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców II ligi. Równo z ostatnią syreną wynik meczu ustalił Cezary Serafin.

Natomiast w I lidze dużo emocji przyniosło spotkanie Straży Pożarnej z LUK-CAR. Po pierwszej połowie LUK-CAR prowadził 2:0 (gole Bartosza Sacharczuka i Łukasza Bartychy), ale w drugiej części Straż Pożarna mozolnie odrabiała straty, by w 27. minucie po świetnie rozegranej kontrze przypieczętować zwycięstwo 3:2. Bramki dla Straży zdobywali: Krzysztof Syrojć, Marek Gniadek i Kamil Kulas.