Koszykarski nokaut w Gdańsku

2018-01-20 23:13:55(ost. akt: 2018-01-20 23:25:20)

Koszykarki KKS Olsztyn nie były faworytem sobotniego meczu w Gdańsku, ale porażki 44 punktami chyba się nikt nie spodziewał...
* AZS Uniwersytet Gdański - KKS Olsztyn 93:49 (18:21, 32:7, 15:7, 28:14)
KKS
: Justyna Michalak, Joanna Markiewicz 12, Wiktoria Bałdyga, Aleksandra Mońko 14, Ksenia Zajączkowska 8, Monika Zdrada, Kamila Żukowska 2, Zofia Staruch, Agnieszka Mazuro 3, Jolanta Wichłacz 6, Natalia Gzinka 4

Pierwsza minuta meczu to znakomite otwarcie KKS: najpierw dwa punkty zdobyła Mońko, a po chwili rzutem za trzy popisała się doświadczona Mazuro. Po pięciu minutach przewaga olsztynianek wzrosła do 8 (15:7), a kilkadziesiąt sekund później nawet do 9 oczek (18:9)! Niestety, w końcówce gospodynie zniwelowały straty do 3 punktów, a potem im dalej w las, tym było gorzej. Wystarczy powiedzieć, że przez dwie kolejne kwarty olsztynianki zdobyły tylko 14 punktów, tracąc w tym czasie aż 47, a przy okazji tracąc też szansę na zwycięstwo.
W innym sobotnim meczu ekipa VBW GTK II Gdynia przegrała 89:82 z Sokołowem Podlaskim.