Koszykarze Stomilu nie dali rady rezerwom Trefla

2018-01-17 21:22:53(ost. akt: 2018-01-17 23:52:39)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 18. kolejce II ligi koszykarze Stomilu przegrali w Olsztynie z rezerwami Trefla Sopot, chociaż w ostatniej kwarcie prowadzili już 66:58.
* Stomil Olsztyn - Trefl II Sopot 74:79 (22:18, 14:20, 23:20, 15:21)
STOMIL
: Ante Markoć (17 pkt), Mateusz Kulis (12), Bartłomiej Reszka (13), Rafał Chudzik (12), Wiktor Specyalski (10) oraz Artur Bednarczyk (6), Marcin Włodarczyk (4), Łukasz Suchłabowicz
Dla Trefla II najwięcej punktów: Kowalski, Pułkotycki (po 12), Dylicki (10)

Podopieczni Krzysztofa Wilangowskiego rozpoczęli w znakomitym stylu, bo po trzech minutach i rzucie Chudzika prowadzili 14:3! Po sześciu minutach ich przewaga jeszcze wzrosła (18:6), niestety, końcówka pierwszej kwarty należała do gości, którzy zdobyli siedem punktów z rzędu.
W drugiej kwarcie goście całkowicie odrobili straty i na przerwę zeszli z dwoma oczkami przewagi (38:36). W piątej minucie trzeciej kwarty Trefl wygrywał już 51:44, ale po rzutach Markocia, Specyalskiego, Reszki (za 3) i Bednarczyka Stomil nie tylko odrobił straty, ale nawet wypracował minimalną przewagę (59:58).

Decydująca faza meczu zaczęła się znakomicie, bowiem do kosza trafili Specyalski (za 3) oraz Kulis, który dołożył kolejne cztery oczka. W tym momencie Stomil prowadził 66:58 i wydawało się, że po stronie zysków dopisze kolejne zwycięstwo. Nic z tego, bowiem przez kolejne niespełna trzy minuty punktowali jedynie sopocianie, którzy objęli prowadzenie 67:66.
55 sekund przed końcem goście wygrywali 76:74, więc wynik był jeszcze sprawą otwartą, ale od tego momentu kolejne punkty zdobyli już jedynie goście...
Szkoda, bo Stomil naprawdę mógł ten mecz wygrać.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

* Inne wyniki 18. kolejki: Biofarm Basket Suchy Las - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 95:78, SMS PZKosz Władysławowo - Asseco AMW II Gdynia 78:67, Gryf Goleniów - Sokół Międzychód 76:86, Domino Inowrocław - AZS UMK PBDI Toruń 71:84, Sklep Polski MKK Gniezno - BC Obra Kościan 63:78. Mecz Decka Pelplin - Politechnika Gdańska odbędzie się w czwartek.