2018-01-17 13:32:26(ost. akt: 2018-01-17 13:37:55)
Falco, lider I ligi OLFA

Autor zdjęcia: OSiR

Falco sięgnęło pewnie po trzy punkty i nadal jest niekwestionowanym liderem I ligi, natomiast w II lidze na czoło tabeli wskoczył Milordtrans& Szkoła Ogryzek – taki jest układ sił w czołówkach Olsztyńskich Ligi Futbolu Amatorskiego (OLFA).
Falco podejmowało Milwaukee, czyli inny zespół z czołówki I ligi i w teorii mogło mieć kłopoty z rywalem. Rzeczywistość była jednak o wiele mniej skomplikowana: faworyt już do przerwy prowadził 4:0, a dwa gole zdobył po świetnych rozegraniach rzutów rożnych. W efekcie Falco pewnie pokonało Milwaukee 7:2 (gole: Bartosz Piórkowski 3, Arkadiusz Mazurkiewicz 2, Tomasz Jagielski i Bogdan Ślimak dla Falco oraz Łukasz Wiśniewski i Daniel Dębicki dla Milwaukee) i jest na dobrej drodze do tytułu mistrzowskiego.

Mecz Alcaru Renault z FC Dajtki I był zacięty i miał ciekawy przebieg. Do przerwy był remis 1:1 (gole Szymona Dubowskiego i Mariusza Kaczmarczyka), w drugiej części Damian Piwoński i ponownie Kaczmarczyk wyprowadzili Dajtki na prowadzenie, ale chwilę potem kontaktowego gola zdobył Arkadiusz Mędrzycki. I było 2:3. I zaraz potem Dajtki miały szansę na kolejne dwubramkowe prowadzenie, jednak Kaczmarczyk przestrzelił z rzutu karnego… A że niewykorzystane sytuacje się w sporcie mszczą, to kolejne dwie bramki zdobyli Dubowski i Kamil Koziorowski, a Alcar Renault wygrał ważne spotkanie.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

W ostatnim meczu I ligi w starciu Herz Olsztyn z Fortuną długo nie było goli, ale potem najpierw Fortuna, a potem Herz wykorzystały grę w przewadze i po golach Łukasza Stankiewicza i Dariusza Ślimaka było 1:1. I kiedy zanosiło się na podział punktów, to minutę przed końcem Przemysław Kozłowski dał Fortunie zwycięstwo.

Natomiast w II lidze OLFA Milordtrans& Szkoła Ogryzek ostatecznie pewnie ograł FC Dajtki II 8:3, ale mecz nie był łatwy dla faworyta. Do przerwy drużyna Szkoły Ogryzek prowadziła tylko 2:1 (gole: Mariusz Kaczmarczyk i Adam Mroczka dla Szkoły Ogryzek i Rafał Wielechowski dla Dajtek), jednak po zmianie stron ostatecznie „odblokował” się Kaczmarczyk i głównie dzięki jego pięciu trafieniom Szkoła Ogryzek efektownie wygrała mecz, awansowała na fotel lidera, a Kaczmarczyk został nowym liderem klasyfikacji strzelców.