Przy stołach zagrali dla Orkiestry

2018-01-16 10:55:58(ost. akt: 2018-01-16 11:00:41)
Najlepsi zawodnicy w kategorii open

Z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie zorganizowano turniej tenisa stołowego.
Prawie 90 osób przyszło, by wspomóc WOŚP i jej szczytny cel zawodów, którym było w tym roku wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Do turnieju zgłosiło się 48 zawodników w kat. open, 22 w kat. +50, 10 juniorów i 8 kobiet.
Najbardziej prestiżową kategorię open wygrał Tomasz Golian, który w finale pokonał 3:0 Marka Unruha. Trzecie miejsce zajął niespełna 14-letni Mateusz Rutkowski, pokonując 3:1 Przemysława Wawrzyniaka.

Wśród weteranów najlepszy okazał się Jarosław Czerwienko, zwyciężając 3:0 Bolesława Krawczyka. W meczu o trzecie miejsce po emocjonującej walce Franciszek Jastrzębowski pokonał 3:2 Henryka Prusińskiego.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Kategorię juniorów wygrał Mateusz Rutkowski, wyprzedzając Filipa Barana, Wiktora Czossek i Szymona Pupela.
Natomiast wśród kobiet najlepszą okazała się Dorota Balcer po zwycięstwie w finale 3:1 z Ewą Cychowską. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Czossek, pokonując Teresę Kozioł.
Jedynym warunkiem uczestnictwa było wrzucenie dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy. Naklejaniem serduszek i zbieraniem datków zajmowała się ośmioletnia Julia Wawrzyniak.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

16. Adrian Albin
17-24. Łukasz Dost, Grzegorz Wojnowski, Henryk Prusiński, Waldemar Wojsz, Grzegorz Kaszuba, Grzegorz Kukawski, Wiesław Złakowski, Zbigniew Kreft
25-32. Jacek Kozubek, Kamil Mikulak, Stanisław Miciun, Dariusz Błociński, Kamil Wróbel, Tomasz Korsak, Zbigniew Rudzki, Jarosław Mańkut
33-48. Michał Gładysz, Piotr Albin, Dawid Gryń, Leszek Grochowski, Piotr Ostaszyk, Michał Żywiec, Krzysztof Kornatowski, Łukasz Okólski, Sebastian Keński, Jolanta Korsak, Jacek Łuczak, Patrycja Skibko, Tomasz Borys, Teresa Kozioł, Krzysztof Ługowski, Paweł Gradkowski