Emocje w Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów

2018-01-12 14:34:33(ost. akt: 2018-01-12 14:45:38)
Siatkarze Chemika

Aż trzy z czterech spotkań rozstrzygały się dopiero po tie-breakach, było bardzo dużo dobrej siatkówki i jeszcze więcej emocji – tak wyglądał początek rundy rewanżowej w Ekstraklasie Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej (OLSA).
Jedynym dwusetowym meczem emocjonującego siatkarskiego wieczoru w hali przy ul. Głowackiego było spotkanie Chemika z Intelly. Początek był zacięty, ale od stanu 9:8 młoda ekipa Chemika - prowadzona przez trenera Marka Kotulskiego - odjechała rywalom i pewnie wygrała do 14. W drugim secie Intelly kilka razy wychodziło na prowadzenie, zmuszając trenera Kotulskiego do reakcji na przerwie czasowej, ale koniec końców także i ta partia (25:23) oraz cały mecz padł łupem „Chemików”. MVP został środkowy Kamil Leliwa (zdobył 15 punktów), który czasami trenuje już z pierwszym zespołem Indykpolu AZS Olsztyn.

W kolejnym spotkaniu mierzyły się zespoły o zbliżonym potencjale, a więc Młode Wilki i AKS Kormoran, no i przebieg meczu to potwierdził. Pierwszego seta wygrały Młode Wilki 26:24, w drugim triumfował Kormoran, grając bardziej stabilną siatkówkę, tie-break również zakończył się ich sukcesem, m.in. dzięki dobrym wystawom Pawła Żmudzińskiego, którego obwołano MVP (zdobył 4 punkty).

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Spięcia pod siatką i bardzo dużo widowiskowej gry – taki był przebieg meczu Michelina z Nocożercami. Pierwszego seta wygrali Nocożercy, zachowując więcej zimnej krwi w końcówce (27:25), w drugim działy się niewiarygodne historie: Nocożercy prowadzili już 7:0, Michelin się jednak nie poddał i dzięki znakomitej grze Pawła Borkowskiego (zdobył 9 punktów, z czego 4 z zagrywki) odwrócił losy seta, którego wygrał 25:22. Tie-break był równie zażarty i skończył się wygraną Nocożerców 15:13. MVP został przyjmujący zwycięzców Bartosz Zaborowski (14 punktów).

W ostatnim spotkaniu wicelider tabeli Rupi I.R-Team miał sporo kłopotów, by „zaksięgować” na swoim koncie wygraną z ekipą Geoexpert Sunbroker Team. Pierwszą partię wygrał faworyt (25:23), w drugiej rewanż wziął Geoexpert (25:22), w decydującym secie triumfował Rupi (17:15), choć Geoexpert miał piłkę setową (prowadził 14:13). Wielki wkład w sukces Rupi włożył Przemysław Włodarczyk, który wręcz „utrzymywał przy życiu” wicelidera – zdobył aż 21 punktów i został MVP.