Indykpol AZS znowu stracił punkt

2017-12-22 20:39:41(ost. akt: 2017-12-22 20:58:31)
Roberto Santilli

GKS Katowice przegrał ostatnie pięć meczów, ale w Olsztynie był bliski odniesienia niespodziewanego zwycięstwa. Decydującego seta goście przegrali do 15. Olsztynian do zwycięstwa poprowadził Jan Hadrava, który zdobył 26 punktów.
* Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:2 (20, -19, 20, -23, 15)

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Jakub Kochanowski, ale wynik cały czas oscylował wokół remisu. W wyjściowym składzie Indykpolu AZS zagrał Kanadyjczyk Blake Scheerhoorn. Atak i serwis Jakuba Kochanowskiego i zbicie Scheerhoorna dało gospodarzom prowadzenie 11:8, potem było 15:11, a po udanym ataku Jana Hadravy i bloku Kochanowskiego zrobiło się 20:14. Seta zakończył błąd w ataku Kapelusa.

Drugą partię atakiem otworzył Gonzalo Quiroga, a po chwili goście objęli trzypunktowe prowadzenie (5:2). Po ataku Dominika Witczaka i błędzie Kochanowskiego GKS utrzymał przewagę (12:9). Co prawda na 14:14 wyrównał Hadrava, ale wkrótce katowiczanie znów przeważali dwoma oczkami po błędzie gospodarzy. Kiedy w ataku pomylił się Andringa, było już 20:17 dla gości. Seta zakończył Kapelus.

W trzeciej partii skutecznie zagrał Hadrava, który kończył atak za atakiem. Olsztynianie kontrolowali przebieg seta i po błędzie zagrywki Pawła Pietraszko objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set rozpoczął blok i atak Hadravy, ale kolejne cztery punkty zdobyli goście. Potem żadna z ekip przez długi czas nie mogła odskoczyć nawet na dwa oczka, dopiero atak i blok Kohuta dały wynik 15:13 dla katowiczan. Przy stanie 16:20 o drugi czas poprosił trener Santilii. Udane zbicia Rousseaux pozwoliły olsztynianom zbliżyć się na 21:22, jednak katowiczanie po ataku Kohuta wyrównali stan meczu na 2:2.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Tie-break lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki dobrej grze w bloku i ataku Kochanowskiego objęli prowadzenie 3:0. Kiedy młody środkowy dołożył też zagrywkę, było już 5:1. Sygnał do odrabiania strat starał się dać Kapelus, ale po ataku Rousseaux, który został na boisku, było 6:3. Przyjezdni wyrównali na 6:6, a po bloku Kohuta GKS miał już nawet punkt przewagi. Ataki Pietraszko i Quirogi pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na 12:10, lecz po szóstym już w tym meczu bloku Kochanowskiego i zagrywce Andringi olsztynianie wygrywali 13:12. Doszło do gry na przewagi, w której po atakach Adriana Buchowskiego lepsi okazali się gospodarze.

* 14. kolejka: Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (20, 24, 21), Cuprum Lubin - ONICO Warszawa 0:3 (-19, -23, -28), Czarni Radom - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (-23, 15, 16, 14), Warta Zawiercie - Społem Kielce, Jastrzębski Węgiel - Espadon Szczecin, Resovia Rzeszów - MKS Będzin.