Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Pani Kasia dała znak

2017-12-22 11:00:00 (ost. akt: 2017-12-21 14:10:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W tym tygodniu do redakcji dotarło wiele wypchanych kuponami kopert, co bardzo nas ucieszyło, bo święta są ważne, ale widać, że pamiętacie o naszym plebiscycie!

Czekaliśmy dość długo, jednak w końcu stało się i za sprawą Katarzyny Sielskiej możemy oficjalnie ogłosić nową edycję Kącika Literackiego Ambitnej Poezji Sportowej. A że pani Irena, szefowa KLAPSA, też coś tam tworzy, więc już niedługo będziemy cieszyć zmysły poezją przez duże „P”. A oto dzieło pani Kasi:

Pięćdziesiąty siódmy Plebiscyt właśnie się rozpoczął
Czas więc, by chwycić za długopis ochoczo
Nominacji wiele, w kilkunastu sportowych dziedzinach
Chociaż nie wszystkim kark od medali się ugina
To każdy kandydat w sporcie osiągnął wiele
Każdemu też sport zaznaczył się na ciele
Łez sporo wylał i hektolitrów potu
Wybrać dychę? Jak wybrnąć z kłopotu?
Nie chcesz, nie możesz pominąć nikogo
Bo regulamin macha palcem srogo
W swoim rankingu stawiam na triathlonistę
Zawodników MMA, siatkarzy i tenisistę
Zwyczajowo też stawiam na piedestale
tych, którym trudniej jest zdobywać medale
Starożytni mawiali „Per aspera ad astra”
A obecnie „Bez pracy nie ma kołaczy” i basta!


Z tą pracą i kołaczami to święta prawda, więc w nagrodę pani Katarzyna otrzyma piękny kalendarz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Warto jeszcze przypomnieć „złotą” dziesiątkę naszej czytelniczki: 1. Joanna Jędrzejczyk, 2. Paweł Woicki, 3. Marcin Konieczny, 4. Bogdan Król, 5. Tomasz Orzeł-Sebastian Czaplicki, 6. Katarzyna Zubowicz, 7. Daniel Pliński, 8. Jakub Kochanowski, 9. Jiri Vrablik, 10. Mamed Chalidow. Pełna lista kandydatów jest dostępna na sport.wm.pl.

Wigilia za pasem, więc postanowiliśmy w prezencie - zgodnie z obietnicą - uchylić rąbka tajemnicy o przebiegu głosowania. Oczywiście postaramy się to tak zrobić, by ten rąbek nie był zbyt duży. Zatem zacznijmy od tego, że czołowa dziesiątka jest mocno sfeminizowana, bo w tej chwili jest w niej tylko trzech przestawicieli brzydszej płci, ale za to jeden z nich jest na miejscu pierwszym! Poza tym - jak na razie - rządzą absolutni debiutanci, których jest aż siedmiu! Tylko trzech sportowców (dwie kobiety i mężczyzna) w latach ubiegłych znalazło się w gronie laureatów. Cóż jeszcze możemy powiedzieć? Może to, że w rywalizacji Olsztyn kontra reszta świata w tej chwili stolica regionu wygrywa 6:4 (jeden punkt dla reszty świata wywalczył Elbląg). Tradycyjnie niezbyt mocną - delikatnie mówiąc - pozycję mają gry zespołowe, bo jak na razie tylko jeden ich przedstawiciel załapał się do dziesiątki. Ale do końca głosowania daleko, więc dosłownie wszystko jeszcze się może zmienić, tym bardziej że z doświadczenia wiemy, iż prawdziwa kuponowa lawina dopiero przed nami.

Trwają także konkursy sms-owe. Przypominamy, że sms-y wysyłamy na numer 72051 (2,46 zł brutto), wpisując jedynie kod przydzielony wybranej przez nas kandydaturze. A oto jak wygląda czołówka konkursu na Najpopularniejszego Sportowca (jego wyniki będą doliczone do głosowania kuponowego): 1. Marsel Castalano (taekwondo, kick-boxing, Egida Barczewo) GO.NS.13; 2. Tomasz Orzeł-Sebastian Czaplicki (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) GO.NS.57; 3. Jerzy Jabłoński (lekka atletyka, niestowarzyszony) GO.NS.91; 4. Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Traveland\Warmia Energa Olsztyn) GO.NS.53; 5. Cezary Lewko (motocross, Motoklub Olsztyn) GO.NS.49; 6. Dominik Bugaj (kajakarstwo, OKSW Olsztyn) GO.NS.90; 7. Ewa Jaszczuk (pływanie, Kormoran Olsztyn) GO.NS.29; 8. Olga Górnas-Grudzień (żeglarstwo niepełnosprawnych, AKS OSW Olsztyn) GO.NS.23; 9. Hubert Bruzdewicz (pływanie, Kormoran Olsztyn) GO.NS.11; 10. Krystyna Abramczyk-Puzio (podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy, Zjednoczenie Olsztyn) GO.NS.98.
Wszystko o pozostałych konkursach na stronie sport.wm.pl.
ARTUR DRYHYNYCZ
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB