Podwójnie zwycięska środa

2017-12-20 21:35:56(ost. akt: 2017-12-20 22:10:11)
Jolanta Wichłacz, koszykarka KKS Olsztyn

W 13. kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn wygrał w Łomiankach, natomiast drugoligowy Stomil w 15. kolejce na swoim parkiecie ograł Tarnovię!
* SMS PZKosz II Łomianki - KKS Olsztyn 52:59 (12:12, 21:17, 11:20, 8:10)
KKS
: Markiewicz 10, Bałdyga, Mońko 12, Zajączkowska 13, Zdrada, Sztąberska, Kalinowska 2, Mazuro 3, Wichłacz 8, Gzinka 11

Niewiele ponad dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty olsztynianki objęły prowadzenie po celnym rzucie osobistym Joanny Markiewicz i od tego momentu gospodynie jedynie goniły wynik. Jednak bezskutecznie, dzięki czemu olsztynianki odniosły bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo.
W drugim środowym meczu Politechnika Gdańska rozgromiła 103:44 bydgoski Basket 25.

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

* Stomil Olsztyn - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 93:83 (15:22, 31:25, 17:15, 30:21)
STOMIL
: Bednarczyk 5, Markoč 21, Kulis 4, Reszka 4, Chudzik 23, Włodarczyk 5, Andrusiewicz 8, Specyalski 23

Pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem gości, ale trzy następne kwarty to już dobra lub momentami nawet bardzo dobra gra Stomilu, który tym samym odniósł drugie z rzędu (a trzecie w całym sezonie) zwycięstwo.
Pierwszoplanowe role w olsztyńskiej ekipie odegrali Chudzik, Specyalski i Markoć, którzy w sumie zdobyli aż 67 punktów.