Sława liderowi i... Januszom

2017-12-20 16:56:49(ost. akt: 2017-12-20 17:04:01)
Sława Kieźliny

Zakończyła się runda Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (OLSA). Liderem II ligi pozostała Sława Kieźliny, natomiast ważny mecz o pozycję wicelidera wygrał Sajtmak. Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Sława Kieźliny odniosła ósme zwycięstwo z rzędu, pokonując 2:0 ostatnią w tabeli Fachurę Teknos. Pierwszego seta lider wygrał w rekordowych rozmiarach 25:4. Nie lada wyczynem w tej partii popisał się Michał Aleksiejuk, który pojawił się na zagrywce przy wyniku 3:3 i wieloma mocnymi serwisami (m. in. 8 asów) doprowadził do stanu 20:3!! W drugim secie doświadczeni zawodnicy Fachury nie przejęli się wysoką porażką i to oni wyszli na prowadzenie (8:5). Z czasem najlepsza drużyna pierwszej rundy opanowała sytuację, wygrywając 25:18. Najlepszym zawodnikiem został Michał Aleksiejuk, który grając tylko w pierwszym secie zdobył 11 punktów.

Pewne zwycięstwo, w meczu sąsiadów z tabeli odniósł IMPLYWEB, pokonując 2:0 grający w pięcioosobowym składzie Konitec. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończył się pewnym zwycięstwem czwartej drużyny rozgrywek 25:18 i 25:17. MVP został zdobywca 12 punktów Tomasz Świstowski.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Ważne zwycięstwo przed świętami odnotował Sajtmak, który po trzysetowej walce pokonał Abra Kadabra. Pierwszego seta Sajtmak wygrał dość gładko 25:17, w drugim Abra Kadabra triumfowała 25:23, głównie za sprawą skutecznego Tomasza Iwaniów (zdobył w tej partii 6 punktów). W decydującym secie więcej zimnej krwi wykazał Sajtmak, a kilka ważnych ataków skończył Adam Kurian, który został MVP meczu (14 punktów).

W spotkaniu na dole tabeli Janusze Siatkówki okazali się lepsi od Optyki Gaweł, wygrywając w setach 25:23 i 25:17. MVP został Piotr Michalski, który zdobył 13 punktów.