Kobieta zmienną jest, ale że aż tak?

2017-12-15 19:32:10(ost. akt: 2017-12-15 20:21:33)
Trener Tomasz Sztąberski i olsztyńskie koszykarki

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 12. kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn przegrał 60:66 z Sokołowem Podlaskim. Ostatnie cztery minuty meczu olsztynianki przegrały 0:13!
* KKS Olsztyn - Sokołów SA Sokołów Podlaski 60:66 (17:18, 10:16, 18:12, 15:20)
KKS
: Markiewicz 15, Mońko 6, Zajączkowska 18, Zdrada 2, Żukowska, Kalinowska, Mazuro 2, Wichłacz 8, Gzinka 9

Pierwszą kwartę minimalnie wygrały koszykarki z Sokołowa, ale w drugiej olsztynianki szybko odrobiły straty, w 13. min prowadziły nawet 27:20. Niestety, już do przerwy KKS nie trafił do kosza, dzięki czemu rywalki zdobyły 14 punktów z rzędu!
Jednak po 26 minutach olsztynianki znowu osiągnęły niewielką przewagę (41:38), chwilę później było jeszcze lepiej (44:40), ale końcówka tej części meczu należała do rywalek, które objęły prowadzenie 46:45.
Ostatnią kwartę znowu lepiej rozpoczęły olsztynianki, które w 36. minucie wygrywały 60:53. Trudno w to uwierzyć, ale po raz drugi w tym meczu koszykarki KKS zapadły na tajemniczą chorobę, przez co podczas rzutów ręce zaczęły im się trząść, a ich oczy zachodziły mgłą. Wykorzystały to rywalki, które końcowe cztery minuty wygrały 13:0! Oczywiście wygrały także całe spotkanie, którego tak naprawdę wygrać nie powinny...

* Inne mecze 12. kolejki: AZS Uniwersytet Warszawski — SMS PZKosz Łomianki, Basket 25 II Bydgoszcz — Lider Pruszków, AZS Uniwersytet Gdański — Politechnika Gdańska, Mon-Pol Płock — SMS PZKosz II.