Warmia Energa udanie zakończyła rok

2017-12-15 19:00:18(ost. akt: 2017-12-15 22:26:14)
Warmia Energa Olsztyn - Mazur Sierpc 27:20

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Trzynastą kolejkę I ligi piłkarzy ręcznych zaplanowano na 13 stycznia, ale olsztynianie swój mecz z Mazurem Sierpc rozegrali już w piątek. No i wygrali, dzięki czemu zakończą rok w dobrych humorach.
* Warmia Energa Olsztyn - Mazur Sierpc 27:20 (12:10)
WARMIA
: Gawryś, Pikura, Kłodziński - Królik 2, Dzido 5, Żółtak, Deptuła 4, Dzieniszewski 6, Koledziński 2, Kozakiewicz, Golks 2, Sikorski 7, Hegier 1

Mecz lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po rzutach Dzido i dwóch Deptuły w 5. minucie wygrywali 3:1. Jednak po kolejnych pięciu minutach było już 4:3 dla gości! Oba zespoły popełniały wiele błędów - niecelne podania, straty piłek, zmarnowane stuprocentowe sytuacje, ale cały czas niewielką przewagę posiadali olsztynianie. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Warmia wypracowała - wydawało się - bezpieczną przewagę, bo po dwóch skutecznych rzutach Sikorskiego i jednym Deptuły olsztynianie wygrywali 12:8. Ale nie takie przewagi w piłce ręcznej trwoniono, no i nie inaczej było i tym razem, gdyż w 31. minucie był już remis 12:12. W tym momencie kibice przypomnieli sobie dwa poprzednie mecze wyjazdowe, w których Warmia długo prowadziła, by ostatecznie przegrać.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Tym razem jednak było inaczej - duża w tym zasługa Dzieniszewskiego, który wykończył dwie ważne kontry (na 17:16 i 18:16), oraz Sikorskiego, który trafiał do siatki na 20:18, 21:18 (obie z karnego), 22:18 i 24:19.
Warto zauważyć, że w drugiej połowie na boisku pojawił się Szymon Hegier, który powrócił do olsztyńskiego zespołu.
- To był ciężki mecz - przyznał trener Daniel Żółtak. - Praktycznie do 50. minuty wynik był sprawą otwartą. Niestety, znowu nie potrafiliśmy utrzymać kilkubramkowej przewagi. Cieszę się, że po przerwie dużo bramek rzucili nasi skrzydłowi Sikorski i Dzieniszewski. Najważniejsze, że mamy trzy punkty i udanie kończymy rok.

* Inne mecze 13. kolejki, jutro: Nielba Wągrowiec - Sokół Kościerzyna; 13 stycznia: Gwardia Koszalin - AZS UW Warszawa, AZS UZ Zielona Góra - Orlen Wisła II Płock, Real-Astromal Leszno - SMS ZPRP Gdańsk, Pomezania Malbork - Stal Gorzów, Grunwald Poznań - MKS Grudziądz.