Janusze Siatkówki w końcu wygrali!

2017-12-13 17:39:42(ost. akt: 2017-12-13 17:50:22)
Sława Kieźliny

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W II Lidze Olsztyńskiej Siatkówki Amatorów (OLSA) odbyły się cztery mecze, a liderem pozostała Sława Kieźliny.
W pierwszym meczu spotkali się sąsiedzi z tabeli, czyli IMPLYWEB ze Słonecznym Patrolem - spotkanie było zacięte, a o jego losach zdecydował tie-break. Pierwszego seta wygrał IMPLYWEB 25:23, w drugiej partii o wiele młodsza drużyna Słonecznego Patrolu rzuciła na szalę wszystkie siły i ostatecznie wygrała do 26. W decydującym starciu większą dojrzałością wykazał się jednak IMPLYWEB, wygrywając 15:9 i cały mecz 2:1. MVP został środkowy zwycięskiej ekipy i zdobywca 11 punktów Adrian Dobrzeniecki.

Drugie spotkanie toczyło się pod dyktando lidera rozgrywek, no i Sława Kieźliny ostatecznie pokonała w dwóch setach Konitec (25:16 i 25:16). W drugiej partii zwycięzcy mieli ułatwione zadanie, bowiem po urazie Piotra Łaskiego (przy stanie 4:3 dla Sławy) Konitec już do końca spotkania musiał sobie radzić na boisku w piątkę. MVP został rozgrywający Sławy Paweł Czepan, który zdobył 7 punktów, popisując się w meczu kilkoma efektownymi kiwkami.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się zespoły, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa w tym sezonie, czyli Janusze Siatkówki i Fachura Teknos. Jak można było się spodziewać, walka o pierwszy triumf w rozgrywkach była zacięta i zakończyła się po trzysetowej rywalizacji. Pierwsza partia od początku do końca przebiegała pod dyktando Januszów Siatkówki, którzy zwyciężyli 25:17. W drugim secie Fachura odrobiła straty (14:18) i wygrała 25:22, zdobywając pierwszy punkt w rozgrywkach. W tie-breaku więcej sił zachowali Janusze, wygrywając 15:9. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 15 punktów Mariusz Chmielewski.

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

Na zakończenie Sajtmak pokonał 2:0 Optykę Gaweł. Po wygranym pierwszym secie 25:21, w drugim Sajtmak wyszedł z dużych opresji, broniąc cztery piłki setowe (21:24; 24:25) i ostatecznie zwyciężając 27:25. MVP został Adam Kurian, zdobywając 15 punktów.