2017-12-12 12:49:42(ost. akt: 2017-12-12 12:57:45)
Falco

Falco

Rozegrano ostatnią kolejkę pierwszej rundy rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego (OLFA). Odbyły się cztery spotkania, a na półmetku rozgrywek liderem I ligi pozostaje Falco.
Falco miało zapewniony tytuł mistrza jesieni już przed ostatnim spotkaniem, ale nie zamierzało tracić przewagi nad „grupą pościgową”. W 12. min prowadziło ze Strażą Pożarną 2:0 po dwóch golach Arkadiusza Mazurkiewicza, jednak tuż przed gwizdkiem na przerwę kontaktowego gola dla Straży zdobył Kamil Kulas. W drugim kwadransie rywalizacji Falco zdobyło trzy gole z kolei, potwierdzając panowanie na parkiecie (Tomasz Jagielski z rzutu wolnego, Bartosz Piórkowski z rzutu karnego oraz ponownie Jagielski), a Straż w końcówce zmniejszyła rozmiary porażki za sprawą Grzegorza Olszewskiego.

Niespodzianką wieczoru był remis Alcaru Renault z Milwaukee Team (3:3). Niżej notowany Alcar prowadził nawet 2:0 po trafieniach Arkadiusza Mędrzyckiego i Szymona Borowego, ale przed przerwą na 2:1 trafił Sławomir Sikorski z Milwaukee. W drugiej części Alcar znów odskoczył rywalom po bramce Kamila Koziorowskiego, jednak ambitnie grająca ekipa Milwauekee doprowadziła do wyrównania dzięki trafieniom Łukasza Malanowskiego i ponownie Sikorskiego. W końcówce Milwauekee postawił wszystko na jedną kartę - wycofał bramkarza, a w rolę piątego gracza z pola pełnił Bartosz Dobroński. Wynik się już jednak nie zmienił.

Po wartościową wygraną, dającą „skok” na trzecie miejsce w tabeli, sięgnęła Fortuna, ogrywając pewnie FC Dajtki 4:0. Gole Adama Dudy i Mariusza Krecha dały Fortunie pewne prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie, natomiast w drugim kwadransie gry dwie kolejne bramki dołożył Paweł Oleśkiewicz.

W ostatnim meczu wieczoru - i jednocześnie ostatnim spotkaniu w tym roku – LUK-CAR aż 7:1 pokonał Herz Olsztyn. Wynik jest okazały, ale warto wiedzieć, że LUK-CAR do 24. min prowadził tylko 1:0 po golu z pierwszej połowy Andrzeja Furgały. W końcówce Herz nie wytrzymał jednak tempa meczu, a kolejne bramki dla zwycięzców zdobyli: Grzegorz Metera, Łukasz Jędrzejewski, Łukasz Bartycha (2) oraz ponownie, dwukrotnie Furgała. Warto podkreślić, że kolejnego swojego gola w rozgrywkach (tym razem z rzutu wolnego, na 1:3) zdobył zawodnik Herz Damian Rogalski, który umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.