Stomil na koniec został bez powietrza

2017-12-11 01:16:50(ost. akt: 2017-12-11 01:33:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W 13. kolejce drugoligowi koszykarze Stomilu przegrali w wielkopolskim Międzychodzie po twardej walce trwającej przez ponad trzy kwarty.
Sokół Międzychód — Stomil Olsztyn 88:70 (18:20, 25:20, 19:15, 26:15)
STOMIL:
Specyalski 17, Markoć 15, Kulis 14, Reszka 8, Chudzik 2 oraz Bednarczyk 6, Włodarczyk 6, Andrusiewicz 2, Szachniewicz, Stanisławajtys

Końcowy wynik nie oddaje atmosfery tego spotkania, bo przez ponad trzy kwarty olsztyński beniaminek toczył bardzo wyrównaną i zaciętą walkę z gospodarzami. Do połowy trzeciej kwarty było właściwie kosz za kosz (52:52), ale w jej końcówce lekką przewagę uzyskał Sokół. Na początku czwartej kwarty olsztynianie znów zbliżyli się do rywali, ale na finiszu zeszło z nich powietrze. Zdaniem trenera Krzysztofa Wilangowskiego, zabrakło przede wszystkim doświadczenia u zmienników.
— W ostatniej kwarcie widać było już wielkie zmęczenie podstawowych graczy. Sokół to bardzo doświadczona drużyna, a my jesteśmy stale na etapie szkolenia i scalania drużyny. Takiego doświadczenia jak oni to jeszcze nie mamy. Mam nadzieję, że w styczniu, lutym powinno być już lepiej — stwierdził szkoleniowiec olsztynian.
W najbliższą sobotę (16.12) Stomil zagra u siebie z Dominem Inowrocław (g. 14).

* Inne mecze 13. kolejki: Biofarm Basket Suchy Las — Trefl II Sopot 75:97, Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne — Obra Kościan 58:87, Sklep Polski Gniezno — Domino Inowrocław 86:89, Politechnika Gdańska — AZS UMK PBDI Toruń 93:85, Decka Pelplin — Asseco AMW II Gdynia 75:62. Mecz Gryf Goleniów — SMS PZKosz Władysławowo przełożono na 20 lutego.