Porażka Warmii w Poznaniu

2017-12-03 17:53:33(ost. akt: 2017-12-03 17:55:47)
Rzuca Daniel Żółtak

Olsztyńscy pierwszoligowi szczypiorniści doznali niespodziewanej porażki w Poznaniu, chociaż po 34 minutach prowadzili 15:11.
* Grunwald Poznań - Warmia Energa Olsztyn 24:21 (11:12)
WARMIA
: Gawryś, Pikura - Królik 2, Dzido 4, Sikorski 1, Golks 1, Żółtak, Deptuła 3, Dzieniszewski 4, Malewski 5, Koledziński 1

W pierwszej połowie oba zespoły zagrały bardzo uważnie w obronie, jednak prawie cały czas niewielką przewagę posiadali gospodarze. W 8. min Grunwald wygrywał 5:2, ale po kolejnych dziesięciu minutach i rzucie Dzieniszewskiego był remis 6:6. W 20. min po bramce Sikorskiego Warmia objęła pierwsze prowadzenie w tym meczu (8:7), no i minimalną przewagę utrzymała już do przerwy (ostatnie trafienie było autorstwa Malewskiego).

Początek drugiej połowy należał do Warmii, a do siatki kolejno trafiali Dzienieszewski (2) i Malewski (1), w efekcie w 34. min przewaga gości wzrosła do czterech bramek (15:11). Chwilę później mogło być jeszcze lepiej, ale Malewski, najlepszy snajper grupy A I ligi, nie wykorzystał rzutu karnego. Srodze się to zemściło, bo po kolejnych 12 minutach gospodarze odrobili straty (16:16). Od tego momentu trwała zacięta walka, co prawda Warmia jeszcze trzykrotnie obejmowała prowadzenie (17:16, 18:17, 19:18), ale ostatnie słowo należało do zespołu z Poznania, który pięć minut przed końcem odskoczył na dwie bramki i już nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa...

kliknij tutaj

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

* Inne wyniki 11. kolejki: Orlen Wisła II Płock - AZS UW Warszawa 40:30 (19:13), Gwardia Koszalin - SMS ZPRP Gdańsk 21:29 (9:13), Real-Astromal Leszno - Sokół Kościerzyna 25:25 (11:15) karne 1:3, SPR GKS Żukowo - Stal Gorzów 24:29 (16:14), Nielba Wągrowiec - MKS Grudziądz 48:32 (22:14), Polski Cukier Pomezania Malbork - Mazur Sierpc 33:19 (12:11).
* Najlepsi strzelcy: 1. Marcin Malewski (Warmia Energa) 65 bramek w 9 meczach; 2. Patryk Kiciński (Gwardia) 62\9; 3. Jędrzej Zieniewicz (KU AZS UZ) 57\8; 4. Mateusz Kostrzewa (Grudziądz) 57\9; 5. Paweł Gregor (Nielba) 57\10.