Stomil może się skupić tylko na lidze

2017-11-30 02:15:29(ost. akt: 2017-11-30 02:41:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Koszykarze olsztyńskiego Stomilu przegrali na wyjeździe z Pyrą Poznań i odpadli z Pucharu Polski PZKosz. Tym samym nie uda im się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu, jakim był występ w finalowym turnieju tych rozgrywek.
* MKK Pyra Poznań – Stomil Olsztyn 81:76 po dogr. (16:20, 30:17, 14:21, 9:11 d. 12:7)
STOMIL: Rafał Chudzik 17, Rafał Podgórski 12, Mateusz Kulis 11, Bartłomiej Reszka 9, Marcin Włodarczyk 17, Hubert Szachniewicz 1, Jakub Stanisławajtys 9

końcówce regulaminowego czasu prowadzili już pięcioma punktami.

Olsztynianie pojechali do Poznania tylko w 7-osobowym składzie, w którym zabrakło paru kluczowych zawodników, w tym m.in. Andre Markoca, Wiktora Specyalskiego czy Jarosława Andrusiewicza. Mimo to na pięć minut minut przed końcem Stomil prowadził 69:64 i... więcej punktów w regulaminowym czasie już nie zdobył. Poznaniacy doprowadzili do dogrywki (przy wyniku 69:69), a ta początkowo przebiegała po myśli koszykarzy z Olsztyna. Goście wygrywali więc 73:70 i 75:72, a na półtorej minuty przed ostatnim gwizdkiem - 76:75. Wtedy jednak nastąpiła kolejna niemoc rzutowa, którą wykorzystał w stu procentach zespół Pyry
W tę sobotę olsztyńscy koszykarze podejmą u siebie Sklep Polski MKK Gniezno (godz. 18).