Warmia Energa ograła Pomezanię

2017-11-26 17:52:28(ost. akt: 2017-11-26 17:54:16)

W 10. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn zgodnie z przewidywaniami wygrała z Pomezanią Malbork.
* Warmia Energa Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:21 (12:8)
WARMIA
: Gawryś, Pikura - Królik 2, Sikorski 2, Żółtak 2, Koledziński 3, Deptuła 3, Dzido 1, Dzieniszewski 6, Golks 3, Malewski 4; kary: 12 minut
Najwięcej bramek dla Pomezanii: Cieślak, Orzechowski po 4; kary: 6

Zgodnie z przewidywaniami olsztynianie rozpoczęli mecz bez narzekającego na kontuzję Malewskiego, no i w pierwszych minutach Warmia miała duże problemy ze zdobywaniem bramek. Zaczęło się od dwóch obronionych rzutów Królika, potem znakomitą okazję zmarnował Sikorski, ale że jednocześnie Warmia znakomicie spisywała się w obronie, więc po 13 minutach na tablicy wyników był remis 3:3.

Od tego momentu nastąpił znakomity okres gry podopiecznych trenera Żółtaka, którzy na linii sześciu metrów postawili bardzo szczelny blok, od którego odbijała się większość strzałów Pomezanii. A jak już jakiejś piłce udało się w końcu minąć wyciągnięte ręce zawodników Warmii, wówczas padała łupem dobrze broniącego Gawrysia. W efekcie po kolejnych 12 minutach z 3:3 zrobiło się 9:3 dla gospodarzy. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gościom udało się trochę odrobić straty. Wtedy też na boisku zameldował się Malewski, który wcześniej wcześniej wszedł jedynie, by wykonać dwa rzuty karne.

Po przerwie do 36. min Warmia utrzymywała trzybramkową przewagę, ale znowu dzięki szczelnej obronie i zabójczym kontratakom udało się jej zbudować bezpieczną przewagę (20:14 w 49. min.). Mocną stroną olsztyńskiego zespołu byli bramkarze, bo Gawryś popisał się kilkoma wręcz ekwilibrystycznymi paradami, a Pikura obronił rzut karny i dwie dobitki!
W końcówce olsztynianie musieli sobie radzić bez trenera Żółtaka, który po trzeciej dwuminutowej karze opuścił ławkę rezerwowych. No i sobie poradzili, a wisienką (a może truskawką?) na torcie była ostatnia bramka, którą po podaniu Sikorskiego i po efektownym wyskoku w pole karne zdobył Malewski.

- Z Pomezanią zawsze gra nam się ciężko - przyznał Mateusz Gawryś, jeden z bohaterów niedzielnego meczu. - Mamy jakieś porachunki między sobą (śmiech). Na pewno zagraliśmy świetnie w obronie, chociaż w pierwszej połowie mam do siebie kilka uwag. Jednak po przerwie już było lepiej, cieszę się zwłaszcza z tego, że nie pękliśmy, chociaż w pewnym momencie graliśmy w podwójnym osłabieniu i bez trenera.

* Inne wyniki 10. kolejki: AZS UW Warszawa - Grunwald Poznań 31:28 (14:13), Mazur Sierpc - Nielba Wągrowiec 20:28 (8:13), MKS Grudziądz - SPR GKS Żukowo 26:22 (10:10), Stal Gorzów - Real-Astromal Leszno 25:20 (11:8), Sokół Kościerzyna - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 30:29 (18:16), SMS ZPRP Gdańsk - Orlen Wisła II Płock 33:33 (16:13) karne 3:4.