Stomil znowu przegrał na swoim stadionie...

2017-11-24 20:51:36(ost. akt: 2017-11-24 23:48:43)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Trwa fatalna passa olsztyńskiego pierwszoligowca, któremu nie pomogła nawet zmiana trenera. W piątkowy wieczór Stomil na swoim stadionie przegrał 0:1 z Chojniczanką.
* Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
0:1
- Drozdowicz (6); żółte kartki: Paweł Głowacki, Sołowiej - Markowski, Wołąkiewicz; sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Paweł Baranowski, Marcel Ziemann - Piotr Głowacki (71 Tomasz Zając), Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki (84 Adrian Karankiewicz), Grzegorz Lech, Wołodymyr Tanczyk - Artur Siemaszko (78 Tomasz Zahorski).
Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Bartosz Skowron, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Emil Drozdowicz, Hubert Wołąkiewicz, Rafał Grzelak (84 Jacek Podgórski), Andrzej Rybski (63 Jakub Bąk), Adam Ryczkowski (77 Oskar Paprzycki) - Tomasz Mikołajczak.

Nowy trener Michał Alancewicz zapowiedział, że w Stomilu żadnej rewolucji nie będzie, no i nie było, tylko niewielkie korekty - na przykład od pierwszej minuty zagrali Paweł i Piotr Głowaccy.
Niestety, wciąż trwa strzelecka niemoc olsztynian, a że goście do przerwy mieli tylko jedną okazję bramkową, którą zresztą wykorzystali, więc kibice na nadmiar emocji narzekać nie mogli.
W drugiej połowie Stomil się starał, ale zabrakło umiejętności i pomysłu na rozmontowanie obrony Chojniczanki, która mogła jeszcze zdobyć ze dwie-trzy bramki, ale tak się nie stało, bo czujnością wykazał się Piotr Skiba.
Po zwycięstwie w Olsztynie zespół z Chojnic awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale to się może zmienić po meczu Odra - Pogoń.

A Stomil? No cóż, jeszcze nie tak dawno mówiło się o twierdzy Olsztyn, a tymczasem stomilowcy przegrali już trzeci raz z rzędu na swoim stadionie...
30 listopada Stomil po raz czwarty z rzędu zagra u siebie, bo rozegra zaległe spotkanie z Wigrami Suwałki (godz. 18). Kolejna porażka będzie oznaczała, że zespół ze stolicy Warmii i Mazur zimową przerwę spędzi w strefie spadkowej.

* Inne mecze 19. kolejki, piątek: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2, sobota: Bytovia Bytów - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18), Stal Mielec - GKS Tychy (17.45), Odra Opole - Pogoń Siedlce (13), GKS Katowice - Miedź Legnica (16); niedziela: Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice (13), Chrobry Głogów - Ruch Chorzów (15), Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz (16).