Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Kto w maju zagra na Narodowym?

2017-11-22 14:00:00 (ost. akt: 2017-11-22 14:52:07)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Już 50 uczestników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trafiło do młodzieżowych i seniorskich reprezentacji Polski! Niedawno rozpoczęła się XVIII edycja największego w Europie dziecięcego turnieju piłkarskiego.

W tym roku na Warmii i Mazurach do imprezy zgłosiło się ponad 20 procent więcej drużyn niż do poprzedniej edycji Turnieju. Młodzi piłkarze i piłkarki rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Rozgrywki na etapie gminnym i powiatowym rozpoczęły się w październiku, a zakończą w marcu. Najlepsze ekipy awansują do Finałów Wojewódzkich (na przełomie marca i kwietnia) - na tym etapie najmłodsza grupa wiekowa zakończy rywalizację, natomiast mistrzowie województw U-10 i U-12 awansują do majowego Finału Ogólnopolskiego w Warszawie. Tradycyjnie decydujące spotkania zostaną rozegrane a stadionie PGE Narodowy, a zwycięzcy w nagrodę zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski oraz spotkają się z wybrańcami Adama Nawałki.

– Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” traktujemy jako początek drogi do kadry - mówi Bartłomiej Zalewski, selekcjoner reprezentacji Polski U-17. - Udział w tych rozgrywkach to jeden z podstawowych kroków, dzięki którym gra z orłem na piersi może stać się w przyszłości realna dla wielu chłopców i dziewczynek – dodaje Zalewski. Rzeczywiście już 50 zawodników i zawodniczek trafiło z Turnieju do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych! Wśród nich są Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Damian Kądzior czy Marcin Kamiński, a więc piłkarze, którzy w ostatnich meczach eliminacji do mundialu w Rosji znaleźli się w zespole Adama Nawałki.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to świetna okazja na odkrycie talentu i zapoczątkowanie piłkarskiej kariery. Wyróżniający się zawodnicy są obserwowani na poszczególnych etapach rozgrywek, a potem mają szansę dostać zaproszenie na zgrupowania i konsultacje kadry. – W proces obserwacji zawodników podczas Turnieju zaangażowani są trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski, trenerzy pracujący w Akademiach Młodych Orłów oraz skauci Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej - wyjaśnia Bartłomiej Zalewski. - Kulminacyjnym momentem naszej pracy jest Finał Ogólnopolski, ale obserwujemy zawodników i zawodniczki również na etapie wojewódzkim. Poza tym mamy ścisły kontakt z trenerami prowadzącymi poszczególne zespoły. Bardzo blisko współpracujemy również z trenerami koordynatorami w województwach.

Najlepsi uczestnicy Turnieju regularnie biorą udział w Letniej Akademii Młodych Orłów i stanowią większość zapraszanych na nią zawodników (ostatnio 46 z 80 w kat. U-12) i zawodniczek (ostatnio 30 z 40 w tej samej kategorii). Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski. W niedawno rozegranym meczu towarzyskim chłopców w kategorii U-14 ze Słowacją wzięło udział aż 12 (z 20 powołanych) zawodników wywodzących się z Turnieju.

Przypominamy, że w imprezie biorą udział uczniowskie kluby sportowe, Akademie Młodych Orłów, kluby sportowe, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, no i przede wszystkim szkoły podstawowe, które stanowią aż 70 procent wszystkich zespołów. Do tej pory w Turnieju zagrały prawie... dwa miliony dzieci!
Więcej informacji: www.zpodworkanastadion.pl
ARTUR DRYHYNYCZ


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB