Warmia przegrała po karnych

2017-11-19 20:00:00(ost. akt: 2017-11-19 19:58:52)

W I lidze piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn dopiero po rzutach karnych przegrała w Wągrowcu z Nielbą, dotychczasowym liderem.
* Nielba Wągrowiec - Warmia Energa Olsztyn 23:23 (12:11), karne 5:3
WARMIA
: Gawryś, Kłodziński, Pikura - Królik, Dzido, Pasymowski, Sikorski 5, Golks 3, Żółtak 4, Deptuła 4, Dzieniszewski 1, Malewski 4, Koledziński 2

Mecz zaczął się fatalnie dla olsztynian, bo po trzech nieudanych akcjach przegrywali 0:3. Niestety, następne minuty lepsze nie były, bowiem Nielba stopniowo powiększała przewagę (6:2, 9:4, 11:5). - Zagraliśmy bardzo nieskutecznie w ataku, a w obronie też nie było najlepiej - przyznaje Marcin Malewski, którego występ stał pod znakiem zapytania, ostatecznie jednak zagrał i zdobył cztery bramki. - Dopiero jak zmieniliśmy obronę z ustawienia sześć-zero na pięć-jeden, zaczęliśmy odrabiać straty - dodaje Malewski.

Niestety, początek drugiej połowy to ponowna niemoc strzelecka Warmii - w ciągu ośmiu minut olsztynianie zmarnowali siedem kolejnych akcji, dzięki czemu Nielba odskoczyła im na 16:11. Od tego momentu zespół trenera Daniela Żółtaka zaczął grać agresywniej w obronie, no i strata Warmii zaczęła się zmniejszać, aż wreszcie na tablicy wyników pojawił się remis 17:17. - A po chwili było jeszcze lepiej, bo objęliśmy prowadzenie 19:18 - opowiada najskuteczniejszy zawodnik Warmii.

Jednak w końcówce to gospodarze byli bliżsi wygranej, bowiem wygrywali 21:20, 22:21 i 23:22, ale mecz zakończył się remisem, gdyż cztery sekundy przed końcowym gwizdkiem do siatki trafił Sikorski.
W tej sytuacji - zgodnie z nowym regulaminem - o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej wykonali gospodarze (w Warmii pomylił się Dzieniszewski), tym samym Nielba wzbogaciła się o dwa, a Warmia o jeden punkt.
26 listopada w Olsztynie Warmia zagra z Pomezanią.

* Inne wyniki 9. kolejki: SMS ZPRP Gdańsk - AZS UW Warszawa 25:26 (13:14), Gwardia Koszalin - Sokół Kościerzyna 15:29 (5:14), KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Stal Gorzów 24:24, karne 2:4 (12:12), Real-Astromal Leszno - MKS Grudziądz 30:24 (15:14), SPR GKS Żukowo - Mazur Sierpc 24:28 (15:13), Polski Cukier Pomezania Malbork - Grunwald Poznań 29 : 21 (14:10).