Zmiana lidera wśród olsztyńskich siatkarzy-amatorów

2017-11-16 21:13:19(ost. akt: 2017-11-16 21:22:26)
Inter Parts OSW Olsztyn

Odbyła się piąta kolejka Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (OLSA). Organizatorem rozgrywek jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W pierwszym meczu rozpoczynającym zmagania 5. kolejki UKS Chemik pokonał 2:0 (22, 22) Młode Wilki. Najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca 10 punktów Dawid Deptuła.
W drugim meczu Intelly pokonało 2:0 Nocożerców. Najbardziej zacięta okazała się pierwsza partia, w której lepszy okazał się tegoroczny beniaminek, wygrywając na przewagi 26:24. Podbudowane zwycięstwem pierwszego seta Intelly poszło za ciosem, zwyciężając w drugim 25:20. MVP meczu został Adrian Krawczyk, zdobywca 11 punktów.
W trzecim spotkaniu AKS Kormoran zwyciężył 2:0 Michelina. W pierwszym secie, mimo wysokiego prowadzenia AKS (17:8), doszło do emocjonującej końcówki zakończonej zwycięstwem Kormorana do 26. W drugiej partii Michelin nie wykorzystał kilkupunktowej przewagi (20:16), ostatecznie przegrywając 23:25. MVP został Bartosz Zarucki (11 punktów).
W ostatnim spotkaniu dnia Inter Parts OSW Olsztyn pokonał 2:0 (16, 22) Geoexpert Sunbroker Team. Dzięki trzem zdobytym punktom Inter Parts OSW zrównał się w tabeli z Rupi, ale dzięki korzystniejszej różnicy małych punktów został nowym liderem. MVP meczu został Piotr Stasiewicz (11 pkt).