Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Na czele jest Marsel Castalano

2017-11-13 17:00:00 (ost. akt: 2017-11-13 16:23:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na wstępnej listę kandydatów biorących udział w 57. plebiscycie znalazło się 92 sportowców. Wczoraj dopisaliśmy do niej sześć kolejnych nazwisk.

Lista będzie otwarta przez cały czas trwania 57. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa, czyli do 27 stycznia. Oznacza to, że cały czas można zgłaszać swoich kandydatów (na sport@gazetaolsztynska.pl), jeśli tylko w 2017 roku osiągnęli jakieś sukcesy, a nie znaleźli się na ogłoszonej w piątek liście (oczywiście zastrzegamy sobie możliwość weryfikacji zgłoszeń). I tak dzięki interwencji naszych czytelników wśród kandydatów znaleźli się:

* Dominik Bugaj (kajakarstwo, OKSW Olsztyn) — utalentowany kanadyjkarz, m.in. brązowy medalista ME juniorów w C-4 500 m, wicemistrz Polski juniorów w C-1 1000 m, brązowy medalista MPJ w C-1 500 m, zwycięzca długodystansowych mistrzostw Polski w C-1 10 km. Jeśli chcesz zagłosować na Dominika Bugaja, na numer 72051 wyślij sms-a o treści GO.NS.90 (2,46 zł brutto)

* Jerzy Jabłoński (lekka atletyka, niestowarzyszony) — reprezentant Polski na MŚ i ME weteranów: halowy mistrz świata i mistrz Europy w rzucie młotem, mistrz Europy w rzucie ciężarkiem, halowy wicemistrz świata w rzucie ciężarkiem i wicemistrz Europy w pięcioboju rzutowym, brązowy medalista halowych MŚ w rzucie dyskiem. GO.NS.91

* Tomasz Krajewski (ju jitsu, Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju Jitsu i Judo) — od lat etatowy reprezentant Polski i medalista największych imprez. Mistrz Polski w walkach w kat. 85 kg. GO.NS.92

* Przemysław Opalach (boks, Wilki Olsztyn) — w 2017 roku stoczył trzy zwycięskie walki rankingowe, numer jeden w Polsce w kategorii super średniej. GO.NS.93

* Paweł Pyza-Damian Józefowicz (wioślarstwo, Wir Iława) — największym sukcesem juniorskiej osady jest trzecie miejsce mistrzostw Polski w Kruszwicy. Poza tym iławska dwójka zaliczyła także udane starty międzynarodowe, m.in. zajęła drugie miejsce w Regatach o Puchar Bałtyku na Białorusi. GO.NS.94

Przypominamy, że pełna lista kandydatów jest na sport.wm.pl, natomiast głosujemy za pomocą sms-ów oraz tradycyjnie, czyli wypełniając plebiscytowe kupony. Pamiętajmy, że na kuponie koniecznie trzeba wpisać nazwiska dziesięciu sportowców, których wybieramy tylko z oficjalnej listy kandydatów. Jedynie poprawnie wypełnione kupony są zliczane, a ich nadawcy mają szansę na wygranie cennej nagrody (ostatnio było to 30 tysięcy złotych).
Na pierwsze kupony jeszcze czekamy, ale już rozpoczęło się głosowanie sms-owe. Tak oto w poniedziałkowy wieczór prezentowała się czołowa dziesiątka:

1. Marsel Castalano (taekwondo, kick-boxing, Egida Barczewo) go.ns.13
2. Jakub Mościcki (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.ns.56
3. Hubert Bruzdewicz (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.ns.11
4. Ewa Jaszczuk (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.ns.29
5. Konrad Dudziński (rajdy samochodowe, Olsztyn) go.ns.19
6. Natalia Piątek (piłka nożna, Stomilanki Olsztyn) go.ns.58
7. Paula Krech (piłka nożna, Stomilanki Olsztyn) go.ns.41
8. Marta Smolińska (piłka nożna, Stomilanki Olsztyn) go.ns.69
9. Marcin Konieczny (triathlon, IM 2010) go.ns.35
10. Maja Szajdek (kajakarstwo, OKSW Olsztyn) go.ns.71, Sebastian Chrzanowski (rajdy samochodowe, Olsztyn) go.ns.16

Warto przypomnieć, że Marsel Castalano to dziewięciolatek z Barczewa, który mimo młodego wieku odnosi wielkie sukcesy w taekwondo i kick-boxingu, a podczas ostatniego Balu Sportowca odebrał nagrodę na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego.
ARTUR DRYHYNYCZ

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. triathlonista #2373698 | 37.47.*.* 13 lis 2017 20:57

    A Magda Mielnik nie doczekała się wpisania na listę. Za wcześnie odeszła?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz