W Uranii Trefl lepszy od Indykpolu AZS [ZDJĘCIA]

2017-11-10 21:25:40(ost. akt: 2017-11-11 11:21:32)

W piątkowy wieczór olsztyńscy kibice liczyli na kolejne zwycięstwo Indykpolu AZS. Niestety, po pięciosetowym boju minimalnie lepsi okazali się siatkarze Trefla.
* Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)
INDYKPOL AZS: Hadrava (17), Pliński (12), Andringa (11), Kochanowski (22), Woicki (3), Rousseaux (2), Żurek (libero) oraz Kańczok, Zniszczoł, Makowski, Scheerhoorn (1), Buchowski (8) i Zabłocki
TREFL: Nowakowski (17), Grzyb (4), Sanders, Schulz (16), Szalpuk (17), Mika (17), Olenderek (libero) oraz Ferens (1), Jakubiszak (2), McDonnell (4), Kozłowski i Gunter
MVP: Piotr Nowakowski

W poprzedniej kolejce oba zespoły przegrały, więc w piątek musiały wygrać, by poprawić humor swoim kibicom. Niestety, pierwszy set gospodarzom zdecydowanie nie wyszedł, natomiast gdańszczanie grali tak, jakby brali udział w mistrzostwach świata w... lotach. Schultz, Szalpuk i Mika co chwila popisywali się efektownymi wyskokami, po których mocno bili ponad olsztyńskim blokiem. A był jeszcze Nowakowski, który na środku siatki wbijał kolejne gwoździe. Trefl szybko odskoczył na kilka punktów, a potem niezagrożony zmierzał do zdobycia 25. punktu.

Dwa nastepne sety zakończyły się jednak wygraną olsztynian, o ile jednak druga partia była zacięta i losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili, o tyle trzeci set to była już zdecydowana dominacja Indykpolu AZS. Wtedy to wreszcie Kochanowski sprzedał czapę Nowakowskiemu, a Hadrava, Pliński i Woicki kolejne punkty zdobyli z zagrywki.

Wydawało się, że w czwartym secie goście już nie podejmą walki. Nic z tego, inna sprawa, że Indykpol AZS zaczął słabo, bo od 0:3 (nieudany odbiór Żurka i zatrzymany atak Buchowskiego). Co prawda potem olsztynianie prawie odrobili straty, ale jak wiadomo prawie czyni dużą różnicę. W efekcie Trefl ponownie zbudował bezpieczną przewagę i doprowadził do tie-breaka.

Niestety, decydujący set znowu lepiej rozpoczęli goście (7:4) i trzypunktową przewagę udało się im utrzymać do stanu 7:10. Ambitni olsztynianie, m.in dzięki Kochanowskiemu, doprowadzili do remisu 11:11, jednak końcówka należała do Trefla: najpierw Schultz z zagrywki ustrzelił Żurka, potem efektownym atakiem popisał się Nowakowski, a kropką nad "i" był szczelny blok gdańszczan na Buchowskim.