Miazga z Dajtek zrobiła... miazgę

2017-11-07 14:04:23(ost. akt: 2017-11-07 14:20:09)
Miazga Gutkowo

Rozegrano czwartą kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego (OLFA), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W II lidze Miazga Gutkowo rozgromiła 13:2 (5:1) FC Dajtki II. Już od pierwszych minut uwidoczniła się duża przewaga grających szybką i kombinacyjną piłkę zawodników Miazgi. W drugiej części Dajtki postawiły wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza i grając piątką w polu, przez co zostały skarcone kolejnymi ośmioma bramkami. Niecodziennym wyczynem popisał się Krzysztof Babiej, zdobywając siedem goli. Po dwie bramki strzelili Szymon Chodor i Michał Ulaszewski, jedno trafienie zaliczył Adrian Janicki i jedno padło po samobójczym strzale. Dla przeciwników trafiali Piotr Skalski i Grzegorz Szczęsnowicz.

W I lidze po emocjonującym meczu Fortuna zremisowała 3:3 (2:1) z Alcarem Renault. Jest to pierwszy punkt beniaminka, na który jak najbardziej zasłużył. Do przerwy nieznacznie 2:1 prowadziła Fortuna po bramkach Andrzeja Grablewskiego i Przemka Kozłowskiego (gola dla rywali zdobył Kamil Koziorowski). W drugiej połowie na trafienie Adriana Szumilasa dwukrotnie odpowiedział Koziorowski, kompletując tym samym hat-tricka.

Natomiast lider - drużyna Falco - odniósł czwarte zwycięstwo, szczęśliwie pokonując 2:1 (1:1) FC Dajtki I. Bardzo duży wkład w wywalczenie kolejnych trzech punktów miał bramkarz Adam Woźniak, który wychodził obronną ręką z nieprawdopodobnych sytuacji. Na bramkę Damiana Piwońskiego (FC Dajtki) odpowiedział trafieniem Arkadiusz Mazurkiewicz, ustalając wynik pierwszej połowy. Decydujące trafienie, pół minuty przed końcem meczu, zaliczył Bogdan Ślimak.

W ostatnim meczu wieczoru, po spotkaniu prowadzonym w szybkim tempie i stojącym na wysokim poziomie, Milwaukee Team pokonał 3:2 (3:1) LUK-CAR. Prowadzenie dla LUK-CAR dał strzał w 9. minucie Kacpra Nawrockiego. Milwaukee jeszcze do przerwy odpowiedziało dwoma trafieniami Łukasza Malanowskiego i bramką Marcina Mosakowskiego. W końcówce drugiej części kontaktową bramkę dla LUK-CAR ponownie zdobył Nawrocki, ale na więcej już nie starczyło czasu.