2017-11-06 08:08:32(ost. akt: 2017-11-06 08:19:21)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W ósmej kolejce II ligi koszykarze olsztyńskiego Stomilu ponieśli ósmą porażkę.
• Biofarm Basket Suchy Las — Stomil Olsztyn 82:75 (25:20, 15:16, 17:20, 25:19)
STOMIL
: Specyalski 23, Chudzik 12, Markoć 11 (2x3), Kulis 10, Włodarczyk 7 (1x3) oraz Andrusiewicz 7, Bednarczyk 2, Reszka 2, Suchłabowicz 1.

Wprawdzie rywale nie byli z najwyższej półki, ale olsztynianie pokazali lwi pazur. Po kilkunastu sekundach i po trafieniach Specyalskiego oraz Markoca prowadzili 4:0, ale gospodarze szybko odrobili tą niewielką stratę i do 9. minuty drużyny szły łeb w łeb (11:10, 13:13, 19:18). W końcówce kwarty nieco skuteczniejsi okazali się jednak koszykarze z Suchego Lasu. W drugiej kwarcie utrzymywała się ich niewielka przewaga (27:22, 33:28, 36:60, 38:36), ale olsztynianie dogonili rywali w 23. min po rzucie Specyalskiego (44:44). Natomiast cztery minuty później po rzucie Bednarczyka Stomil objął prowadzenie 50:48 i już do końca trzeciej kwarty trwała walka punkt za punkt. W czwartej niewielką przewagę uzyskali gospodarze, ale koszykarze z Olsztyna wciąż ambitnie walczyli. Niestety, to nie wystarczyło do pierwszego zwycięstwa.

— Niewiele nam zabrakło, ale zabrakło — powiedział trener Stomilu Krzysztof Wilangowski. — Najbardziej brakowało nam skuteczności i to we wszystkich rodzajach rzutów. Rywalami naszej drużyny byli młodzi koszykarze, najstarszy miał 21 lat, ale dobrze już ze sobą zgrani. Gdyby ten mecz odbył się u nas, to mielibyśmy pierwszy sukces, a tak przyjdzie nam jeszcze poczekać — podkreślił olsztyński szkoleniowiec. Kolejny mecz Stomil zagra 11.11 w Toruniu z AZS UMK.

* Inne wyniki 8. kolejki: Trefl II Sopot — Obra Kościan 48:70, Sklep Polski Gniezno — Politechnika Gdańska 86:65, Gryf Goleniów — Decka Pelplin 55:75, Domino Inowrocław — Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 86:63, SMS PZKosz Władysławowo — Sokół Międzychód 72:83, Asseco AMW II Gdynia — AZS UMK PBDI Toruń 94:97.