Ścisk w drugoligowej tabeli

2017-10-25 10:34:11(ost. akt: 2017-10-25 10:50:35)

W 2. kolejce II Ligi Olsztyńskiej Siatkówki Amatorów rozegrano cztery spotkania. Liderem rozgrywek pozostał IMPLYWEB, który małymi punktami wyprzedza drużyny Sławę Kieźliny i Słoneczny Patrol.
W pierwszym meczu Słoneczny Patrol pokonał 2:0 Fachura Teknos. Po pierwszym wyrównanym secie wygranym 25:21, w drugim nie pozostawili złudzeń przeciwnikom, wysoko zwyciężając 25:11. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Bartosz Tarasewicz (8 pkt.)
W drugim meczu po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się spadkowicz z I ligi - Sajtmak. No i potwierdził wysokie aspiracje i chęć szybkiego powrotu do wyższej ligi, pokonując 2:0 drużynę Janusze Siatkówki (zmiana nazwy, wcześniej Nauczyciele i Przyjaciele). Oba sety miały zacięty przebieg i rozstrzygały się w samych końcówkach. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:22, a druga 25:23. MVP spotkania został rozgrywający Sajtmaka Michał Gliński.
Poza tym IMPLYWEB pokonał 2:1 Optykę Gaweł. Pierwszego seta lider wygrał 25:13, ale w drugiej partii inicjatywa należała do walczących o każdą piłkę zawodników Optyki, którzy zwyciężyli 25:19. Trzeci set po emocjonującej końcówce zakończył się zwycięstwem IMPLYWEB 15:13. Najlepszym zawodnikiem meczu został środkowy zwycięskiej drużyny Adrian Dobrzeniecki (10 pkt.).
Natomiast Sława Kieźliny po trzysetowym pojedynku pokonała zespół Abra Kadabra Magic Volley. Pierwszego seta po bardzo dobrej grze Abra Kadabra zwyciężyła 25:21. W drugim Sława zrewanżowała się, wygrywając w rekordowych rozmiarach 25:8. Trzecia partia to walka punkt za punkt i zwycięstwo Sławy po grze na przewagi 16:14. MVP został zdobywca 19 punktów Michał Aleksiejuk.