Olsztyński blamaż w Sosnowcu

2017-10-22 20:00:00(ost. akt: 2017-10-22 20:25:01)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Wyjeżdżając na południe Polski piłkarze Stomilu mieli nadzieję nawet na zdobycie 6 punktów, ale rzeczywistość przeszła oczekiwania największych pesymistów, bo po porażce z Katowicami przyszło sromotne lanie w Sosnowcu.
* Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1 (0:1)
0:1 - W. Biedrzycki (2), 1:1 - Lewicki (62), 2:1 - Banasiak (69), 3:1 - Lewicki (76), 4:1 - Mularczyk (81), 5:1 - Sanogo (90)
STOMIL: Leszczyński - Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Gamakow (73 Dziemidowicz) - Piotr Głowacki (82 Dzięcioł), Lech, W. Biedrzycki, Ramírez (73 Zahorski), Ziemann - Siemaszko

Stomil na południu Polski przebywał już od wtorku. Olsztyńscy zawodnicy trenowali i mieszkali w Chorzowie, a zgrupowanie miało pomóc drużynie w odniesieniu pierwszego zwycięstwa na wyjeździe. Niestety, na nic się zdały takie zabiegi, bo Stomil zarówno w środę, jak i w niedzielę przegrał.
Trener Tomasz Asensky w porównaniu ze środowym spotkaniem z GKS Katowice dokonał dwóch zmian. W bramce zamiast Piotra Skiby zobaczyliśmy Michała Leszczyńskiego, a za Adriana Karankiewicza pojawił się Piotr Głowacki.

Stomil zaczął od mocnego uderzenia. W drugiej minucie Piotr Głowacki z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a bramkę głową strzelił Wiktor Biedrzycki. W pierwszej połowie olsztyński zespół skupił się na grze z kontry. Kilka razy wyprowadził dobre akcje, ale druga bramka już nie padła. Zagłębie Sosnowiec pod koniec pierwszej połowy uzyskało przewagę, ale klub z Olsztyna umiejętnie się bronił. Tym razem nie padła bramka do "szatni", jak to miało miejsce podczas ostatniego meczu.

Nie padła bramka przed przerwą, za to padły po przerwie. Zagłębie ruszyło do odrabiania strat, a Stomil nadal skupił się na grze z kontry. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 62. minucie, gdy Leszczyńskiego pokonał Szymon Lewicki strzałem z głowy po rzucie rożnym. Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie. Olsztyńskiego bramkarza precyzyjnym strzałem pokonał Adam Banasiak. Potem do pustej bramki piłkę wpakował Lewicki. To było jednak mało dla Zagłębia. Czwartą bramkę strzelił Patryk Mularczyk, a w ostatniej akcji wynik meczu ustalił Sanogo.

- Jak to się wszystko stało, tego nie da się wytłumaczyć w prosty sposób - mówił na konferencji prasowej trener Stomilu Tomasz Asensky. - Całkiem nieźle wyszła nam pierwsza połowa, a niekonsekwencja w zdobywaniu bramek spowodowała, że wygrywaliśmy tylko 1:0. Za drugą połowę pozostaje mi tylko przeprosić kibiców. Przejechali tyle kilometrów, żeby nas wspierać, a my zagraliśmy tak beznadziejnie...

Stomil w tym roku kalendarzowym na wyjeździe wygrał tylko raz. Było to w drugiej połowie maja, kiedy w poprzednim sezonie Stomil wygrał 2:1 w Kluczborku. W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na własnym stadionie z Wigrami Suwałki. Mecz zaplanowano na sobotę (28 października) o godz. 16.

* Inne wyniki 14. kolejki: Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce 0:2 (Paluchowski 9, 62; w 35. min Mateusz Żytko z Pogoni nie wykorzystał rzutu karnego), Miedź Legnica - Górnik Łęczna 0:0, Raków Częstochowa - GKS Tychy 2:2 (Petrášek 26, 78 - Błanik 67, Radzewicz 90), Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (Niziołek 27, Winiarczyk 86 - Tomczyk 3, Podgórski 73), Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 2:2 (Klimala 67, Iorga 90 k - Wróbel 43 k, Jakóbowski 68), Stal Mielec - Chrobry Głogów 3:0 (Cholewiak 5, Marciniec 51, Đermanović 62), Puszcza Niepołomice - Olimpia Grudziądz 2:1 (Uwakwe 12, Domański 45 - Kowal 9), GKS Katowice - Ruch Chorzów 1:2.

18. Ruch 11 18:199

Artur Siemaszko walczy z obrońcami Zagłębia Sosnowiec. Po niedzielnej porażce Stomil spadł na miejsce barażowe