Indykpol ograł Temidę

2017-10-20 12:40:34(ost. akt: 2017-10-20 12:48:13)

W drugiej kolejce I ligi Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (OLSA) rozegrano cztery mecze.
W inauguracyjnym meczu kolejki Warmig pokonał 2:0 Banach Auto Serwis. W pierwszym secie Warmig wyszedł ze sporych tarapatów, przegrywając 7:13 i 16:20, wygrał po zaciętej końcówce 27:25. Zawodnikiem meczu został rozgrywający zwycięskiej drużyny Mariusz Kocon.
W drugim spotkaniu bardzo dobrze spisujący się Indykpol pokonał 2:0 zespół Temidy. Zarówno pierwszy jak i drugi set kończyły się wysokimi zwycięstwami nowego lidera rozgrywek do 14 i 18. Najlepszym zawodnikiem został rozgrywający Indykpolu Grzegorz Szymański.
W trzecim meczu doszło do spotkania zespołów znajdujących się na czele tabeli po pierwszej kolejce: UKS Gala Barczewo i SSPS AZS Olsztyn. Pierwszego seta po bardzo dobrej grze SSPS AZS wygrał 25:15. W drugiej partii role odwróciły się i w takim samym stosunku wygrała Gala. W decydującym secie rozpędzeni zawodnicy z Barczewa poszli za ciosem, wygrywając 15:9 i całe spotkanie 2:1. MVP meczu został Daniel Waszkiewicz (7 pkt.).
W meczu zamknięcia wieczoru spotkały się drużyny w poprzednim sezonie występujące w Ekstraklasie: MS Projekt i Netland. Po emocjonującym trzysetowym meczu zwycięsko z tej konfrontacji wyszli zawodnicy MS Projekt. Pierwszego seta Projekt wygrał 28:26. W drugiej partii w identycznym stosunku zwyciężył Netland. W trzecim secie MS Projekt wygrał 15:12, odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. MVP meczu został zdobywca 13 punktów Rafał Dajlidko.