Czwarta porażka olsztyńskich koszykarzy

2017-10-14 18:35:00(ost. akt: 2017-10-14 18:48:51)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Trwa fatalna passa koszykarzy Stomilu Olsztyn, którzy w sobotę w drugoligowych rozgrywkach przegrali czwarty mecz z rzędu...
• Stomil Olsztyn – Politechnika Gdańska 66:70 (13:15, 19:25, 19:18, 15:12)
STOMIL: Jarosław Andrusiewicz 19, Rafał Chudzik 18, Wiktor Specyalski 15, Mateusz Kulis 4, Bartłomiej Reszka, Rafał Podgórski, Rafał Mocarski 4, Marcin Włodarczyk 6, Artur Bednarczyk

Trzy poprzednie mecze wyjazdowe zakończyły się wysokimi porażkami olsztynian, ale w sobotę Stomil toczył już wyrównany bój. Po czterech minutach gospodarze prowadzili 7:4, jednak dalsza część pierwszej kwarty należała już do gości.
Na dodatek początek drugiej kwarty gospodarzom nie wyszedł, gdyż Politechnika
przez półtorej minuty zdobyła dziewięć oczek z rzędu (26:17)!
Co prawda po przerwie Stomil systematycznie odrabiał straty, a w czwartej kwarcie nawet dwukrotnie doprowadził do remisu (62:62, 64:64), jednak ostatecznie górą byli goście.
16 sekund przed końcem po rzucie Mocarskiego olsztynianie przegrywali tylko 66:68, ale goście zdołali jeszcze dołożyć dwa punkty z rzutów osobistych.