Efektowne zwycięstwo Warmii Energi Olsztyn [WIDEO]

2017-10-14 17:41:37(ost. akt: 2017-10-15 22:08:56)

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Sobotni mecz 6. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych zaczął się od kilkubramkowego prowadzenia zespołu z Zielonej Góry, ale po przerwie na boisku dominowali już olsztynianie.
• Warmia Energa Olsztyn — KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 32:23 (13:8)
WARMIA ENERGA: Gawryś 1, Pikura — Królik 5, Żółtak, Dzido 2, Kozakiewicz 1, Golks 1, Pasymowski, Sikorski, Deptuła 5, Dzieniszewski 7, Malewski 10, Koledziński; kary: 16 min; czerwona kartka: Koledziński
Dla gości najwięcej: Zieniewicz 8; kary: 18 min

Mecz zaczął się od nieudanego rzutu Malewskiego oraz od czterech mocnych i - co ważniejsze - bardzo precyzyjnych rzutów gości (m.in. trzy bramki Zieniewicza). W efekcie w 7. min zielonogórzanie prowadzili 4:1. Dopiero dwie dwuminutowe kary powstrzymały ich ataki, a olsztynianom pozwoliły doprowadzić do remisu 4:4 (dwa trafienia Malewskiego i jedno Deptuły).

Jednak goście szybko odbudowali przewagę, w 18. min prowadząc 7:5. Od tego momentu zaczęły się dziać na boisku rzeczy dziwne i... dziwniejsze, bo Warmia Energa co chwila trafiała do siatki (osiem bramek z rzędu), natomiast rzuty rywali przez 12 minut zatrzymywały się na znakomicie dysponowanym Gawrysiu. Dopiero kilkanaście sekund przed przerwą goście przełamali strzelecką niemoc, ale wtedy akurat Gawrysia nie było w bramce, bo chwilę wcześniej dostał dwie minuty kary.

Po przerwie 300 kibiców nadal oglądało zaciętą walkę, a gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, więc co chwila jacyś zawodnicy lądowali na ławce kar. I tak od 41. min przez 60 sekund olsztynianie musieli grać w... trzyosobowym osłabieniu (dwie zwykłe kary oraz czerwona kartka Koledzińskiego). Mimo to Warmia Energa ten okres zdołała zremisować 1:1!
Wraz z upływem czasu rosła przewaga gospodarzy, m.in. dzięki kilku efektownym rzutom Dzieniszewskiego (swoją bramkę zdobył też... Gawryś!). W 54. min olsztynianie prowadzili nawet 28:18, jednak ostatecznie skończyło "tylko" na dziewięciu bramkach przewagi.

• Inne wyniki: Pomezania Malbork — SPR GKS Żukowo 27:31 (15:15), Mazur Sierpc — Gwardia Koszalin 27:22 (13:9), Stal Gorzów — SMS ZPRP Gdańsk 32:26 (16:13), Grunwald Poznań — Real-Astromal Leszno 20:23 (10:10), AZS UW Warszawa — Nielba Wągrowiec 25:28 (10:13), MKS Grudziądz — Orlen Wisła II Płock 28:33 (14:15); pauzował Sokół Kościerzyna.