Straż Pożarna zagrała na szóstkę

2017-10-11 10:27:26(ost. akt: 2017-10-11 10:40:30)

Rozpoczęły się rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego (OLFA), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na inaugurację efektowne zwycięstwo odniosła Straż Pożarna.
I LIGA
W pierwszym meczu sezonu 2017/18 Straż Pożarna po bardzo dobrej i skutecznej grze pokonała FC Dajtki I 6:1 (1:0). Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem strażaków po golu zdobytym w 8. minucie przez Kamila Kulasa. Ten czołowy strzelec poprzedniego sezonu po przerwie dołożył dwie kolejne bramki, dwa trafienia zaliczył Marcin Zalewski, a jedno Michał Turulski. Honorowego gola dla Dajtek zdobył Andrzej Rosochacki.
W drugim spotkaniu Falco pokonało beniaminka I ligi Alcar Renault 4:2 (0:0). Mecz był bardzo emocjonujący, a gole padały dopiero w ostatnich trzech minutach, co było zasługą bardzo dobrze broniących bramkarzy. Wynik pięknym strzałem z dystansu otworzył w 28. minucie król strzelców poprzedniej edycji Bartosz Piórkowski. Kolejne bramki padały wyłącznie z rzutów karnych. Do remisu doprowadził Jacek Łuczak. Chwilę później pewnie dla Falco strzelali Tomasz Jagielski i dwukrotnie Bartosz Piórkowski. Ostatnie trafienie było ponownie dziełem Jacka Łuczaka.
W ostatnim meczu wieczoru zmierzyły się zespoły LUK-CAR i Fortuna (w poprzednim sezonie Polpharma). Spotkanie było bardzo zacięte, a w głównych rolach wystąpili bramkarze. Jedyną bramkę meczu, skutecznie egzekwując rzut karny, zdobył Andrzej Furgała, dając zwycięstwo ekipie LUK-CAR.
Wyniki: Straż Pożarna – FC Dajtki I 6:1, Falco – Alcar Renault 4:2, LUK-CAR – Fortuna 1:0

II LIGA
Rozegrano tylko jeden mecz, w którym drużyna FC Dajtki II zmierzyła się z beniaminkiem ligi Zgodą F C. Po zaciętym meczu Dajtki wygrały 3:2 (0:0). Pierwszą bramkę w 21. minucie zdobył Mateusz Adamiec ze Zgody, a po chwili na 2:0 podwyższył Bartłomiej Mićko. Potem beniaminek miał kolejne sytuacje, których jednak nie wykorzystał, co zemściło się w końcówce meczu, bo w ostatnich trzech minutach gole dla Dajtek strzelili: Piotr Ryński, Grzegorz Szczęsnowicz i Łukasz Czarkowski.
Wynik: FC Dajtki II - Zgoda FC 3:2.