Stomilanki wiceliderem I ligi

2017-10-09 18:16:01(ost. akt: 2017-10-09 18:17:51)
Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu pozwoliło Stomilankom Olsztyn awansować na pozycję wicelidera I ligi. W 6. kolejce olsztyńskie futbolistki wygrały w Raszynie.
• KS Raszyn — Stomilanki Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 — Krech (59)
STOMILANKI: Piątek — Krech, Siwicka, Wasiluk, Smolińska, Roman, Abramczyk, Kamińska, Śliczner (60 Ostrowska), Bukowska, Grzesik (80 Piotrak)
Trzy punty dał gol zdobyty przez Paulę Krech uderzeniem z 30 m. — Przeważaliśmy w tym meczu, w drugiej połowie mogliśmy podwyższyć wynik, dobrze też rozbijaliśmy ataki Raszyna. Mamy swoje cele, swoje ambicje, więc i w kolejnym spotkaniu (u siebie w sobotę z MUKS Tomaszów Mazowiecki — red.) będziemy walczyć o następne zwycięstwo — powiedział trener Dariusz Maleszewski.
W tygodniu poprzedzającym mecz w Raszynie dwie Stomilanki zagrały z reprezentacją Polski do lat 19 w wyjazdowym dwumeczu z Portugalią. Pierwsze spotkanie 2:1 wygrały rywalki, w drugim padł bezbramkowy remis. W obu biało-czerwonej bramki od pierwszego do ostatniego gwizdka strzegła Natalia Piątek. Z kolei Klaudia Kamińska dwukrotnie zagrała po 45 minut.

• Pozostałe wyniki 6. kolejki:
SMS II Łódź — KKP Bydgoszcz 2:2, Lechia Gdańsk — Medyk II Konin 2:4, Tomaszów M. — Polonia Poznań 1:4.