Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Od malucha do seniora, czyli ósmy rok Akademii Siatkówki Kurian

2017-10-05 12:43:49 (ost. akt: 2017-10-05 12:57:29)
Trener Adam Kurian oraz dwie z licznej grupy jego podopiecznych z Akademii Siatkówki Kurian

Trener Adam Kurian oraz dwie z licznej grupy jego podopiecznych z Akademii Siatkówki Kurian

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

- Ciągle staramy się, żeby siatkówka w Olsztynie funkcjonowała jak najprężniej. No i chyba są tego efekty - mówi Magda Kurian, menedżer Akademii Siatkówki Kurian, która to szkółka od lat szkoli siatkarsko kolejne pokolenia dzieci.

Kiedy ponad siedem lat temu 28-letni wówczas Adam Kurian zakładał w Olsztynie sygnowaną swoim nazwiskiem szkółkę siatkarską, pewnie nawet do głowy mu nie przyszło, jak pięknie jego "dziecko" się rozwinie. Jego, a właściwie ich, bo razem z byłym siatkarzem m.in. AZS Olsztyn i Jastrzębia (który swego czasu trafił nawet do szerokiej kadry Raula Lozano) od początku ciągnie ten "wózek" jego żona, Magda Kurian.

- Trenujemy z dziećmi już od 6. roku życia, czyli generalnie od pierwszej klasy szkoły podstawowej, ale mamy też grupy osób dorosłych, które trenują siatkówkę rekreacyjnie. Jednym słowem, mamy na treningach cały przekrój wiekowy: od maluszków do seniorów - uśmiecha się Magda Kurian, menedżer Akademii Siatkówki Kurian. - Staramy się, aby szkolenie w naszej Akademii, stało na jak najwyższym poziomie. Pracujemy na specjalistycznym sprzęcie, który nie tylko ułatwia pracę, ale i daje odpowiednie rezultaty szkoleniowe. Uczestnicy zajęć trenują piłkami dostosowanymi do wieku, które różnią się wielkością i wagą, co jest szczególnie ważne dla najmłodszych zawodników. Aby zwiększyć efektywność szkolenia, organizujemy obozy siatkarskie, zarówno zimowe jaki i letnie, gdzie umiejętnie łączymy treningi piłki siatkowej z wypoczynkiem i mnóstwem innych atrakcji.

- Co jeszcze? Na przykład to, że regularnie bierzemy udział w największym w Polsce turnieju siatkówki dla dzieci: Kinder+ Sport, a to są przecież oficjalne mistrzostwa kraju dzieci ze szkół podstawowych - przypomina Magda Kurian. - Na finały Kinder+Sport jadą tylko najlepsi, czyli mistrzowie i wicemistrzowie województw, no i w tym roku aż trzy nasze zespoły zagrały w finale ogólnopolskim w Zabrzu. Zresztą, taka sytuacja, że nasze drużyny reprezentują Warmińsko-Mazurskie w finałach ogólnopolskich, ma miejsce nieprzerwanie już od sześciu lat. Na razie największym sukcesem Akademii Siatkówki Kurian jest piąte miejsce w Polsce, które wywalczyły nasze zawodniczki w kategorii dwójek. Mamy jedne z najlepszych wyników w województwie, no i na pewno najlepsze w Olsztynie, jeśli chodzi o szkolenie dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. A potwierdzeniem tego jest m.in. to, że nasza wychowanka Julia Orzoł, która trenowała u nas od pierwszych zajęć w Akademii, została powołana w tym roku na konsultacje kadry narodowej - podkreśla z dumą Magda Kurian.

Jak często są organizowane zajęcia w Akademii? - Dwa razy w tygodniu dla każdej z grup. A te grupy zostały podzielone ze względu na wiek oraz poziom umiejętności. Wchodząc w szczegóły, proponujemy zajęcia dla klas 1-3, klas 4-6 z podziałem na grupy początkujące i zaawansowane, dla młodzieży od 7. klasy oraz dla dorosłych. Większość tych grup trenuje w hali OSiR przu ul. Mariańskiej 1 - informuje menedżer Akademii Siatkówki Kurian.

Z punktu widzenia rodziców dzieci, które dopiero teraz - a rok szkolny już trwa - chciałyby rozpocząć przygodę z siatkówką, kluczową sprawą jest to, czy nie jest na to jeszcze za późno. – Na rozpoczęcie przygody ze sportem nigdy nie jest za późno. Dlatego śmiało mogę powiedzieć: do Akademii Siatkówki Kurian zapraszamy wszystkich, którzy kochają siatkówkę, a my zrobimy wszystko, aby to uczucie jeszcze pogłębić! - kończy z uśmiechem Magda Kurian.

* Akademia Siatkówki Kurian zaprasza na profesjonalne treningi siatkówki dzieci, młodzież i dorosłych. Bliższe informacje i zapisy pod nr tel. 695 034 802 lub na stronie www.kurianvolley.com.pl.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB