Druga porażka koszykarzy Stomilu

2017-10-01 20:19:51(ost. akt: 2017-10-01 20:22:22)

Dwie kolejki i dwie porażki — taki jest dotychczasowy bilans drugoligowych występów koszykarzy Stomilu. Tym razem olsztynianie przegrali w Tarnowie Podgórnym.
• Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne — Stomil Olsztyn 90:63 (12:11, 24:18, 22:20, 32:14)
STOMIL: Reszka 8, Podgórski, Mocarski 1, Panewski 9, Kulis 5, Chudzik 23, Włodarczyk 3, Specyalski 10, Glabas 4

Przez trzy kwarty olsztyński beniaminek grał całkiem nieźle, miał tylko 9 punktów straty, ale w czwartej kwarcie doszło do prawdziwej katastrofy. — Zabrakło doświadczenia — mówi trener Stomilu Krzysztof Wilangowski. — Poza tym pojechaliśmy bez trzech podstawowych zawodników, więc graliśmy praktycznie gołą piątką. Inna sprawa, że jeśli trafia się 16 z 54 rzutów, to trudno wygrać nawet z trzecioligowcem. Skuteczność była naszą piętą achillesową w tym meczu — przyznał olsztyński szkoleniowiec.

Inne wyniki 2. kolejki: Domino Inowrocław — SMS PZKosz Władysławowo 69:83, Biofarm Basket Suchy Las — AZS UMK PBDI Toruń 63:66, Decka Pelplin — Obra Kościan 85:55, Sklep Polski MKK Gniezno — Trefl II Sopot 94:73, Politechnika Gdańska — Sokół Międzychód 74:70, Gryf Goleniów — Asseco II Gdynia (24.11).