Indykpol AZS Olsztyn zwycięski na starcie PlusLigi!

2017-09-30 16:03:40(ost. akt: 2017-10-01 00:53:35)
Jan Hadrava z Indykpolu AZS prezentuje statuetkę dla najlepszego zawodnika (MVP) meczu z Espadonem

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Olsztyńscy siatkarze wygrali na inaugurację rozgrywek PlusLigi z Espadonem Szczecin, zdobywając komplet punktów. Zawodnikiem meczu (MVP) wybrano czeskiego atakującego Indykpolu AZS, Jana Hadravę.
* Indykpol AZS Olsztyn — Espadon Szczecin 3:1 (22, 18, -20, 20)
INDYKPOL AZS
: Woicki (2 pkt), Andringa (5), Kochanowski (13), Hadrava (17), Rousseaux (11), Pliński (7), Żurek (libero) oraz Kańczok, Zniszczoł, Makowski, Scheerhoorn (1), Buchowski (2)
ESPADON: Tervaportti (2), Wika (7), Gawryszewski (8), Malinowski (13), Menzel, Duff (5), Murek (l) oraz Kowalski, Kacperkiewicz, Ruciak (7), Mihułka, Jaskuła (l)
MVP: Jan Hadrava (Indykpol AZS)

Po dwóch dość pewnie wygranych przez olsztynian setach, siatkarze obu drużyn udali się na 10-minutową przerwę, a kiedy już wrócili pod siatkę w Uranii, okazało się, że obraz gry zmienił się o 180 stopni. Espadon wygrał trzecią partię, wykorzystując problemy gospodarzy z kończeniem pierwszych akcji, no i prowadząc od początku do końca.
Ba, w czwartym secie wyraźnie podochoceni szczecinianie, którzy wyczuli chyba szansę na jakieś punkty w Olsztynie, kontynuowali swoje dzieło i prowadzili już m.in. 12:8, 13:10 i 17:13. I kiedy wydawało się, że tie-break wisi już w powietrzu, podopieczni trenera Roberto Santilliego wzięli się do roboty i po paru minutach wyciągnęli wynik ze stanu 13:17 na... 20:18 (20. punkt zdobył asem w dziewiąty metr Robbert Andringa)! A w końcówce jeszcze mocniej docisnęli nieco pogubionych gości i zainkasowali pierwsze trzy punkty w sezonie 2017/2018.

W drugiej kolejce Indykpol AZS zagra w Kielcach z ekipą Dafi Społem, a środkowy mecz pokaże na żywo Polsat Sport (godz. 18).

* 1. kolejka: Cuprum Lubin — MKS Będzin 3:0 (19, 25, 12), Asseco Resovia Rzeszów — Dafi Społem Kielce 3:0 (20, 16, 22), Cerrad Czarni Radom — GKS Katowice 1:3 (-15, -16, 19, -23).
Niedziela: Łuczniczka Bydgoszcz — Onico Warszawa (15), Aluron Virtu Warta Zawiercie — ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polsat Sport 20).
Mecze przełożone: Jastrzębski Węgiel — BBTS Bielsko-Biała (na 25.10), PGE Skra Bełchatów — Trefl Gdańsk (na 22.11).