Stomil dostał srogą lekcję na dzień dobry

2017-09-24 23:22:28(ost. akt: 2017-09-24 23:50:32)

Debiut olsztyńskich koszykarzy w rozgrywkach II ligi okazał się nadzwyczaj bolesny. Stomil przegrał w niedzielę w Inowrocławiu różnicą aż 40 punktów...
* Domino Inowrocław — Stomil Olsztyn 94:54 (21:14, 28:17, 27:13, 18:10)
STOMIL
: Reszka 5, Panewski, Chudzik 12, Adrusiewicz 4, Glabas 13 oraz Bednarczyk 10, Suchłabowicz, Mocarski, Kulis 8, Włodarczyk, Specyalski 2
Dla Domino najwięcej: Sołtysiak 23, Warchowski 18, Barański 15.

Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 6:0 w czwartej minucie gry, ale początkowo i tak nic nie wskazywało na taki pogrom olsztynian. Jeszcze w tej samej minucie pierwsze punkty dla Stomilu w II lidze zdobył Rafał Chudzik, a później goście doszli ekipę Domino nawet na dwa punkty (8:10 m.in. po dwóch rzutach Artura Bednarczyka; 10:12 po trafieniu Wojciecha Glabasa).
Niestety, jeszcze bliżej już się nie dało "podejść" rywala. Ba, pod koniec drugiej kwarty Stomil kompletnie stanął, dając sobie rzucić aż 12 punktów z rzędu. W niespełna dwie minuty (!) z wyniku 29:37 zrobiło się 29:49 i praktycznie było po zawodach. Po zmianie stron, ekipa z Inowrocławia na tym nie poprzestała: nadal systematycznie powiększała przewagę, kończąc spotkanie rekordowym zwycięstwem.

W najbliższą sobotę Stomil zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne (g. 16).

* Inne mecze 1. kolejki: Asseco II Gdynia — Biofarm Basket Suchy Las 88:67, Sokół Międzychód — Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 73:68, Obra Kościan — Politechnika Gdańska 77:87, SMS PZKosz Władysławowo — Sklep Polski MKK Gniezno 82:64, AZS UMK PBDI Toruń — Decka Pelplin 86:89, Trefl II Sopot — Gryf Goleniów 76:51.