Polskie siatkarki przegrały z Azerbejdżanem

2017-09-24 22:44:19(ost. akt: 2017-09-24 22:54:03)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy polskie siatkarki przegrały z Azerbejdżanem, co oznacza, że o awans do ćwierćfinału będą walczyć z barażu.
• Azerbejdżan – Polska 3:0 (25:14, 25:21, 25:23)
POLSKA: Polak (1), Kąkolewska (8), Efimienko (10), Wołosz, Grajber (4), Smarzek (17), Witkowska (libero) oraz Krzos (libero), Tokarska, Bociek, Pleśnierowicz, Twardowska (1) i Murek (3)

Co prawda po ataku Agnieszki Kąkolewskiej Polki prowadziły 2:0, jednak Azerki szybko odrobiły straty, po czym systematycznie powiększały przewagę. Set bez historii.
W drugiej partii gospodynie mistrzostw prowadziły praktycznie od początku do końca (Polki wygrywały jedynie raz - 10:9).
Wydawało się, że trzeci set zakończy się jednak wygraną Polek, które w końcówce miały trzy punkty przewagi (21:18). Niestety, nie skończyły kilku piłek, w efekcie przegrały mecz 0:3.
W środę Polki zagrają w barażu, którego stawkę będzie ćwierćfinał.