Drugie miejsce Indykpolu AZS w Starachowicach

2017-09-23 19:18:35(ost. akt: 2017-09-23 19:31:06)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

W finale turnieju w Starachowicach siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali 2:3 z Cerradem Czarnymi Radom.
• Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 2:3 (-34, 15, -15, 21, -14)
Indykpol AZS: Woicki (3), Kochanowski (21), Pliński (16), Andringa (6), Rousseaux (15), Hadrava (12), Żurek (libero) oraz Scheerhoorn (2), Buchowski (1), Kańczok, Makowski, Zniszczoł (1)
Cerrad Czarni: Droszyński (6), Teryomenko (6), Żaliński (9), Filip (25), Huber (10), Fornal (20), Wasilewski (libero) oraz Ziobrowski, Ostrowski (1), Kwasowski (2)

W Wielkim Finale Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach spotkali się siatkarze Indykpolu AZS i Cerradu Czarnych Radom. Po pięciosetowej walce ostatecznie górą byli radomianie.
Najdłuższy był pierwszy set, który po 37 minutach zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Roberta Prygla do 34.
Podrażnieni olsztynianie od początku drugiego seta ruszyli do ataku (4:1). Potem gra się wyrównała, ale końcówka Indykpolu AZS była wręcz piorunująca, bo od stanu 18:14 doprowadzili do wyniku 25:15.
W trzecim secie role się odwróciły i to olsztynianie zdołali zdobyć zaledwie 15 punktów.
W czwartym wygrali olsztynianie, więc o zwycięstwie w meczu i turnieju musiał zadecydować tie-break. Co prawda Indykpol AZS prowadził 2:0 i 8:6, ale ostatecznie Cerrad Czarni wygrali do 14.

To był ostatni sparing siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Pierwszy mecz ligowy już 30 września! Rywalem będzie Espadon Szczecin, a początek o 14:45. Od poniedziałku bilety można kupić w siedzibie klubu (ul. Oczapowskiego 12, 7:30-15:30), sklepie EYE Sport (ul. Kościuszki 34, 10-18) oraz Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja, 10-18).