Drugie zwycięstwo Polek podczas mistrzostw Europy

2017-09-23 18:57:53(ost. akt: 2017-09-23 19:15:08)
Joanna Wołosz (z lewej)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Podczas turnieju finałowego mistrzostw Europy polskie siatkarki wygrały 3:1 z Węgierkami i zapewniły już sobie awans z grupy.
• Polska – Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)
Polska: Polak (8), Kąkolewska (14), Efimienko (8), Wołosz (2), Grajber (8), Smarzek (25), Witkowska (libero) oraz Tokarska, Murek (5), Krzos (libero), Bociek (1), Twardowska (1), Pleśnierowicz i Brzóska (5)

Był to dość słaby mecz, w którym jednak emocji nie brakowało, bo oba zespoły koniecznie chciały udowodnić, że kobieta rzeczywiście zmienną jest.
W pierwszym secie Węgierki odskoczyły na pięć punktów (8:3), ale Polski szybko sie pozbierały i m.in. dzięki skutecznym atakom Smarzek odrobiły straty i wygrały do 22.
W drugiej partii znowu na początku lepsze były rywalki (8:4), ale tym razem utrzymały już tę przewagę do końca. Trener Nawrocki mocno zamieszał składem, ale bez efektu, chociaż trzeba przyznać, że w pewnym momencie rezerwowe siatkarki zmniejszyły stratę z 10 do 3 punktów.
Trzeci set to prowadzenie Węgierek 3:1, lecz Polki najpierw doprowadziły do remisu 6:6, potem odskoczyły na trzy punkty (9:6, 16:13), a kropkę nad i postawiła Natalia Murek.
Czwarta partia zaczęła się, a jakże, od trzech udanych akcji reprezentacji Węgier. A że potem lepiej nie było, bo Polki myliły się na potęgę, więc przewaga Węgierek rosła (7:2, 13:6). Dopiero seria zagrywek Joanny Wołosz, dobra gra w bloku oraz punktowe kontrataki sprawiły, że Polki zdobyły sześć punktów z rzędu (12:13). Co prawda na drugą przerwę techniczną reprezentacja Węgier zeszła prowadząc 16:13, ale potem Malwina Smarzek popisała się serią zagrywek i punktowych ataków, dzięki czemu Polki objęły prowadzenie 20:17, a po chwili meczowy punkt zdobyła Zuzanna Efimienko.

Polki mają już zapewniony awans do fazy pucharowej, a w niedzielę zagrają z Azerbejdżanem o pierwsze miejsce w grupie.