Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Miasto chce dać Stomilowi okrągły milion

2017-09-20 15:04:35 (ost. akt: 2017-09-21 10:05:35)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

27 września radni mają podjąć decyzję o dokapitalizowaniu spółki akcyjnej Stomil Olsztyn. Jaką kwotą? Okrągłym milionem.

Jeśli prawdą jest, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, to w kierownictwie Stomilu są sami dżentelmeni, dlatego nikt nic nie wie o stanie klubowej kasy. Od czasu do czasu słyszymy jedynie o nowych sponsorach, ale za każdym razem bez konkretów. W efekcie nie wiadomo, jaki jest budżet klubu, jakie są długi (bo, że są, to pewne) oraz jak są spłacane (bo to już takie pewne nie jest). Na dodatek pojawiły się pogłoski, że chociaż sezon dopiero się zaczął, to klub już zalega piłkarzom z wypłatami. Jeśli to prawda, to aż strach pomyśleć, co będzie pod koniec sezonu...

Sytuacji wnikliwie przygląda się prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który wyszedł z propozycją dokapitalizowania spółki milionem złotych. Teraz piłka jest po stronie radnych, którzy 27 września przegłosują tę propozycję.
Tylko jeśli gdy nie poznamy stanu faktycznego finansów olsztyńskiego pierwszoligowca, jego wpływów oraz wydatków, to może się okazać, tak jak to już w przeszłości bywało, że za rok lub półtora temat dofinansowania wróci niczym bumerang.

A oto przygotowane przez ratusz uzasadnienie konieczności dokapitalizowania spółki akcyjnej Stomil:

"Podwyższenie kapitału zakładowego pozwoli zwiększyć wiarygodność Spółki w obrocie gospodarczym, ustabilizować sytuację finansową, m.in. utworzyć kapitał zapasowy Spółki, a także będzie sygnałem dla otoczenia społecznego i biznesowego Stomil Olsztyn S.A., że główny akcjonariusz, jakim jest Gmina Olsztyn, pomimo problemów z uzyskaniem dofinansowania do modernizacji Stadionu OSiR przy Al. Piłsudskiego w Olsztynie, traktuje poważnie sprawy spółki i pragnie wzbudzić zaufanie większych partnerów biznesowych i sponsorów.

Kapitał zakładowy Stomil Olsztyn S.A. stanowi podstawę majątkową działalności spółki i odpowiedzialności wobec zawodników, pracowników oraz innych wierzycieli. W związku z tym, że polski rynek sponsoringu piłki nożnej jest rozdrobniony, a warunki, w jakich rozgrywane są mecze podstawowego zespołu I ligi piłki nożnej, nie ulegną natychmiastowej poprawie z przyczyn obiektywnych i niezależnych od Gminy Olsztyn-jedynym sposobem na podniesienie wiarygodności i utrzymanie klubu w rozgrywkach Nice I ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej, a co najważniejsze-umożliwienie zwiększenia przychodów komercyjnych (m.in. z reklam i sponsoringu) jest podniesienie kapitału zakładowego Spółki.

Podkreślić należy, że Spółka Stomil Olsztyn S.A. nie zajmuje się wyłącznie rozgrywkami piłki nożnej mężczyzn na krajowym poziomie I ligi, ale również prowadzi sekcje piłki nożnej kobiet, dziewcząt i dzieci, a nowo powstała sekcja piłki koszykowej w obecnym sezonie zakwalifikowała się do krajowych rozgrywek II ligi.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (55) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. goofi #2334774 | 89.64.*.* 23 wrz 2017 13:43

  Wreszcie w mieście władze się obudziły, by pielęgnować sport ten na najwyższym poziomie i ten który daje największą reklamę dla miasta. Piłka nożna ma największą popularność i jest reklamą Olsztyna. Powinno znaleźć się ze 3 mln dla Stomilu i stadion by tak jak w dużo mniejszych miasteczkach nie wstydzić się własnego obiektu tj. gruz areny.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. the core #2333585 | 86.29.*.* 21 wrz 2017 21:39

   Piotrek daj mnie na szalik i świeżaki, mam horom curke.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Znawca #2333301 | 188.146.*.* 21 wrz 2017 16:09

    To może lepie wydać miliony na ulicę Leoncharda i Wyszynskiego gdzie prace mają potrwać 4 miesiące a tyle dni nikogo nie ma a w przyszłym roku Wyszyńskiego będą budowane tory pod treanwaj. To jest nie gospodarnosc

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Olsztyniak #2333259 | 78.88.*.* 21 wrz 2017 15:05

     Jako mieszkaniec Olsztyna od urodzenia 55lat temu zgłaszam stanowcze VETO takiej decyzji jeżeli są na tyle słabi że nie mogą od kilku lat sponsoringu to zlikwidować klub.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. Znany #2333209 | 95.160.*.* 21 wrz 2017 13:52

      Wczoraj kilkanaście komentarzy pod rząd było przychylne t j decyzji a teraz usunięte brawo gazeta. A TAK POWAŻNIE CO TO JEST MILION JAK NA SZLEMA W TRZY DNI WYDALI 4 MIL A TU MILION NA ROK ZA REKLAMĘ W CAŁEJ POLSCE W 1 LIDZE MIASTA DOKŁADAJĄ PO PARĘ MILONÓW , A I ZAPEWNE MŁODZI PIŁKARZE TEŻ SKORZYSTAJĄ MY RODZICE SKŁADEK NIE PŁACIMY A INNYCH SZKÓŁKACH TO I PO 100ZŁ MIESIĘCZNIE A POTEM BY PRZEJŚĆ DO STOMILU RODZIĆ MUSI ZAPŁACIĆ PARĘ TYSI ZA WYSZKOLENIE.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

     Pokaż wszystkie komentarze (55)