Lewandowski strzelił w hicie Bundesligi

2017-09-20 01:00:00(ost. akt: 2017-09-20 01:57:19)
Robert Lewandowski

Autor zdjęcia: Wikipedia.org

To jest pewne: Robert Lewandowski plus rzut karny równa się gol. Jako kolejni przekonali się o tym piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen, którzy w hicie 5. kolejki Bundesligi przegrali u siebie z Bayernem Monachium.
Obaj wtorkowi rywale w poprzednich czterech kolejkach zdobyli po 9 punktów, plasując się w tabeli zaraz za czołową trójką. Nic dziwnego, że spotkanie na Veltins-Arena w Gelsenkirchen awizowano jako wydarzenie 5. kolejki Bundesligi. Z dużej chmury spadł jednak raczej mały deszcz, bo Bayern dość szybko wybił gospodarzom z głowy marzenia o korzystnym wyniku.

Zaczęło się w 24. min, kiedy to — po zagraniu Jamesa Rodrigueza — piłka odbiła się najpierw od nogi, a później od ręki Naldo, po czym sędzia podyktował karnego dla Bayernu. Po uprzednim skorzystaniu z systemu wideoweryfikacji. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Lewandowski i pokonał bramkarza. Było to dziesiąte trafienie Polaka w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.
Pięć minut później było już 2:0 dla drużyny Carlo Ancelottiego, bo akcję Thomasa Muellera, Lewandowskiego i Corentina Tolisso wykończył Rodriguez.
Po przerwie Schalke też miało okazje do strzelenia gola, jednak to goście cieszyli się ze zdobycia bramki. W jednej z głównych ról znów wystąpił Kolumbijczyk, który tym razem popisał się znakomitym zwodem i podaniem do Arturo Vidala, który nie zmarnował sytuacji, ustalając wynik na 3:0.
Robert Lewandowski grał do 65. min, kiedy to zastąpił go Thiago Alcantara.

We wtorek cały mecz rozegrał Marcin Kamiński z VfB Stuttgart, natomiast Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w kadrze VfL Wolfsburg na mecz z Werderem.
.
Wtorkowe mecze 5. kolejki Bundesligi: Schalke 04 Gelsenkirchen — Bayern Monachium 0:3 (Lewandowski 25 k, James Rodriguez 29, Vidal 75); Borussia Moenchengladbach — VfB Stuttgart 2:0 (Raffael 57, 74 k); FC Augsburg — RB Lipsk 1:0 (Gregoritsch 4); VfL Wolfsburg — Werder Brema 1:1 (Origi 28 — Bartels 56).